Erdoğan: 'Yola devam'

  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü Güven Hastanesi'nden saat 20.40'ta taburcu edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Erdoğan'ın hastane çıkışında yanında Eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcı Abdullah Gül, Devlet Bakanları Beşir Atalay ve Mehmet Aydın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile bazı milletvekilleri ve partililer vardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu sabah saat 11.20 sıralarında getirildiği Güven Hastanesi'nden taburcu oldu. Erdoğan'ın hastaneden çıkışını bekleyen küçük çocuklar ellerindeki çiçekleri Erdoğan'a verdiler. Çocuklarla bir süre sohbet eden Erdoğan kameralara el salladı.

Erdoğan kameralara dönerek, "Size teşekkür ediyorum. İyi akşamlar diliyorum. Yola devam…" dedi. Erdoğan daha sonra aracına binerek dinlenmek üzere evine hareket etti.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısına katılmak için Meclis'e giderken kan şekerinin düşmesine bağlı olarak bir rahatsızlık geçirmiş ve 11:25'de Güven Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hastane önüne zırhlı makam aracı ile getirilen Erdoğan korumalarının ve şoförünün panik yaparak aracın anahtarını içeride bırakmaları nedeniyle Erdoğan bir süre araç içerisinde yarı baygın durumda kalmıştı. Korumaların aracın camını balyoz ve keskilerle kırmaları sonucu araçtan çıkarılabilen Erdoğan, sedye ile hastanenin acil servisine kaldırılmıştı. Güven Hastanesi Başhekimi Tefik Ali Küçükbaş, yapılan müdahale sonrasında bilinci bulanık olan Erdoğan'ın kan şekerinin normale döndüğünü, ilaç ve serum tedavisi uygulandığını açıklamışlardı.

Erdoğan'ın hastaneye kaldırıldığı sabah saatlerinden itibaren hastaneye birçok bakan ve milletvekili ve siyasi parti liderlerinin yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da ziyaretine geldi.

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Güven Hastanesi'nde müşahede altında tutulan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı gün içinde, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcı Abdullah Gül, Devlet Bakanları Beşir Atalay ve Mehmet Aydın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile bazı milletvekilleri, ziyaret ederken, Erdoğan'nın eşi ve kızı da Hastanenin arka kapısından gelerek Erdoğan'ı ziyaret ettiler.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 9 saat süreyle müşahede altında tutulduğu özel Güven Hastanesi'nden taburcu oldu. Erdoğan'ın hastaneden taburcu olmasını bekleyen Şimşek sokakta oturan 4 çocuk, Erdoğan'a hastaneden ayrılışında çiçek verdi ve ''geçmiş olsun'' dileklerinde bulundu. Çocuklardan biri Başbakan Erdoğan'a ''Sayın Başbakanım Allah seni bize bağışladı'' dedi.

Başbakan Erdoğan eşi Emine Erdoğan'la basın mensuplarına görüntü verdikten sonra, ''Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyorum. Herkese iyi akşamlar. Yola devam…'' dedi.

Erdoğan, daha sonra alkışlar arasında makam aracına binerek hastaneden ayrıldı. Başbakan Erdoğan eşi ve kızı daha sonra Subayevleri'ndeki konutlarına geldi.

Erdoğan'ı burada çok sayıda mahalli sakini karşıladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious