Erdoğan yurtdışı gezilerini iptal etti

Erdoğan yurtdışı gezilerini iptal etti.7999
  • Giriş : 02.05.2008 / 11:47:00

Erdoğan, savunma hazırlığı için Afrika ve Güney Amerika gezilerini erteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sıkı bir çalışma temposuna giren Erdoğan, Anayasa Değişikliği ve izlenecek stratejiler üzerine yoğunlaşacak.

AK Partiyle ilgili kapatma davasında savunma sürecinin başlayacağı dönemde Türkiye’de bulunmayı tercih eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ve Haziran aylarında çıkmayı planladığı yurt dışı gezilerini iptal etti. Başbakan, parti kapatmayı zorlaştıran Anayasa Değişikliği çalışmaları ve AK Parti’nin savunma stratejilerini belirlemek için yoğun bir çalışma trafiğine girecek. Erdoğan, programına göre 4-8 Mayıs tarihleri arasında Afrika gezisi’ne çıkacak, 5 günlük ziyaretinde Kamerun, Nijerya ve Nijer’e gidecekti. Erdoğan’ın yine Mayıs ayında, tarihleri kesinleşmemekle birlikte Brezilya, Arjantin ve Şili’yi kapsayan ve 10 günü bulabilecek Güney Amerika gezisine çıkacağı belirtiliyordu. Ancak, bu iki gezinin de iptal edildiği öğrenildi.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Bu arada Başbakan Erdoğan, davayla ilgili ön savunmanın Yüksek Mahkeme’ye sunulmasının ardından milletvekilleriyle gruplar halinde yaptığı görüşmelerini dün de sürdürdü. Erdoğan, üçüncü 50 kişilik milletvekili grubuyla bir araya geldi. Toplantıda AK Parti Grup Başkanvekilleri Bekir Bozdağ ve Mustafa Elitaş da hazır bulundu. Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı görüşmeleri önümüzdeki hafta içerisinde tamamlaması, ardından AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nu toplayarak izlenecek stratejiyi belirlemesi bekleniyor.

Irak’ı görüştüler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi’yi kabulünde Irak’taki son gelişmeler ışığında ikili ilişkiler, terörle mücadelede işbirliği ve Irak’ta bölgenin istikrarına Türkiye’nin katkıları konuları görüşüldü. Haşimi, Ankara’daki temaslarının ardından İstanbul’a gitti. Haşimi, ilişkileri geliştirmek için her açıdan “yeni bir ortam” oluştuğunun altını çizdi.

Türkiye

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious