Erdoğan'a, İzmir'de protesto girişimi

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, İzmir'de Siirtliler Gecesi'ne katıldı. Program çıkışında protesto girişiminde bulunan vatandaş, korumalar tarafından uzaklaştırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdoğan, İzmir Siirtliler Derneği tarafından düzenlenen gece çıkışında kendisini dışarda bekleyen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, çocukların başlarını okşayarak ilgi gösterdi. Erdoğan'ın yanına yaklaşan yaşlı bir kadın, sarılarak feryatlar içinde yardım istedi. Yaşlı kadını dinleyen Erdoğan, yardım edileceğini söyledi. Daha sonra isminin Cüneyt Mert olduğu öğrenilen bir vatandaş "Danıştaya yapılan saldırıyı kınıyoruz" şeklinde bağırarak protesto girişiminde bulundu. Vatandaş kısa sürede güvenlik güçleri tarafından yakalanarak kimlik kontrolü ve üzerinin aranmasından sonra olay yerinden hızla uzaklaştırıldı. Protestocu vatandaş, bir süre sonra serbest bırakıldı.

Başbakan Erdoğan daha sonra Ankara'ya gitmek üzere havalimanına geçti. Başbakan Erdoğan'ı, Adnan Menderes Havalimanı'nda, Vali Oğuz Kağan Köksal, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Şükrü Dinçol, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel ve beraberindekiler yolcu etti.

Erdoğan, özel uçak ''ATA'' ile 22.15'te Ankara'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious