Erdoğan'a Berlusconi tepkisi

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, perşembe akşamı bir araya geldiği 30 AKP'liden, cumhurbaşkanlığına ilişkin görüş aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Görüşmede Erdoğan'ın eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin de fikrini sorduğu ortaya çıktı. Muhalefet tepki gösterdi.
Erdoğan, görüşmede, cumhurbaşkanlığı konusunda Berlusconi ile aralarında geçen diyaloğu anlattı. AKP'lilere, "Kendisine, 'Sen benim yerimde olsan ne düşünürsün, sana böyle teklif gelse' diye sordum" diyen Erdoğan, Berlusconi'den "olmam" yanıtını aldığını, gerekçe olarak da, "Kendimi çok yaşlanmış hissederim" dediğini dile getirdi. Ancak muhalefet, Erdoğan'ın Berlusconi'den görüş sormasına tepki gösterdi.
# Onur Öymen (CHP): Meclis'e ve muhalefete saygıları yok. Muhalefete danışmayı zaaf gibi görüyorlar. Berlusconi'ye Türkiye'nin iç meselesi sorulur mu? Ne kadar küçük düşürücü, utanç verici.
# Muzaffer Kurtulmuşoğlu (ANAP): Kendi öz milletine 'danışmam' deyip bir yabancı ülkenin başbakanına danışması 73 milyonu yok saymaktır.
# Nüzhet Kandemir (DYP): Yaşamsal konularda muhalefete danışmadan kendi başına karar verip Türkiye'yi zor duruma sokma konusunda bir kez daha maharetini gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious