Erdoğan'a bir sürpriz de evinin önünde

Erdoğan'a bir sürpriz de evinin önünde.12622
  • Giriş : 19.03.2008 / 09:40:00

Başbakan Erdoğan, Üsküdar Emniyet Mahallesindeki evine geldiğinde de çok sayıda komşusu ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada da bugün Çanakkale'de binlerce vatandaşla bir araya geldiklerini belirterek, burada bağımsızlık ve istiklal mücadelesinin coşkusunu yaşadıklarını söyledi.

Atatürk Havalimanı'nda kendisini binlerce İstanbullunun karşıladığını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Erdoğan, mahallesine geldiğinde de komşularının kendisini karşılamasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Vatan, millet bizim. 'Tek bayrak' dedik, yola çıktık. 'Tek devlet' diyerek yola devam edeceğiz. Demokrasi kolay bir mücadele değil. Demokrasi mücadelesinde ne kadar ileri giderseniz, ekonomide de o kadar başarılı olursunuz. Demokraside ne kadar başarılı olursanız, sosyal devlette de o kadar başarılı olursunuz. Biz kimsenin hakkını yedirmedik. Şu anda da aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz. Sakin olun. Bizim kimseye kinimiz, garezimiz yok. Yaradandan ötürü yaratılanı seviyoruz. Bizi sevmeyen, nefretle bakanlar olabilir. Herkes görevini yapıyor. Bunu böyle bilin. 'Kim bunlar?' diye sorarsanız, bunlar sizden imtiyaz isteyenler. Biz birilerine imtiyaz için gelmedik. Biz adalet için geldik. Bizim için imtiyaz millet içindir. Onun için daha ileri demokrasi istiyoruz. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne böyle çıkacağız. Yolumuza devam edeceğiz.''

Başbakan Erdoğan, daha sonra vatandaşlara teşekkür ederek, evine girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious