Erdoğan'a cami çıkışında etten duvar

Erdoğan'a cami çıkışında etten duvar.15025
  • Giriş : 20.03.2009 / 15:46:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da cami çıkışında korumalardan görünmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan özel uçakla geldiği Konya'dan, mitingi yapacağı Karaman'a helikopterle geçecekti. Ancak, İstanbul'dan geç gelen Erdoğan, Cuma namazını Konya'da kılmak zorunda kalınca, polisler ve partililer zor anlar yaşadı. Erdoğan'a Camiye giriş ve çıkışlarında korumaları adeta etten duvar ördü. Erdoğan, cami çıkışında korumalardan görünmedi.

Başbakan Erdoğan'ın saat 11.00'da Konya'ya gelmesi planlanırken, Başbakan ancak, 11.55'de Konya Havaalanı'na gelebildi. Erodoğan'ın gecikeceği belilli olunca, korumalar ve partililer kısa süreli panik yaşadı. Hemen, Cuma namazının kılınması için cami arayan partiiller, sonunda organize Sanayi Bölgesi'ndeki Başbakanın Konya'ya gelişinde sık sık gizlice ziyaret ettiği, Nakşibendi Tarikatı'nın önde gelenlerinden Tahir Büyükkörükçü'nün adına yaptırılan camiyi ayarladı. AKP Milletvekili Hasan Angı telefonla partilileri arayarak, camide 25 kişilik yer ayırttı. Polis, acil olarak camiye gidip güvenlik önlemi aldı. Cami çevresindeki işyerlerinin çatılarına özel harekat polisleri yerleştirildi. Bu arada, başbakanın binmesi için parti otobüsü acilen havaalanına çağırıldı. Görevliler, otobüs pis olunca, havaalanı VİP kapısı önünde kovalarla otobosü yıkadı.

Saat 12.00'da, eşi Emine Erdoğan ile birlikte VİP Salonu'na geçen Erdoğan, burada abdest aldıktan sonra, saat 12.03'de ezanın okunmasının ardından, saat 12.08'de havaalanından partiye ait zırhlı otomobille ayrıldı. Emine Erdoğan ise havaalanında kaldı. Erodğan, 12.15'de camiye girdi. Erdoğan'ın camiye girişinde korumaları adeta etten duvar ördü. Korumalar cami çıkışında da aynı yekilde yoğun önlem aldı. Erdoğan'ın Edirne mitinginde bir kişinin tabancayla yakalanmasının ardından Erdoğan'ın korularının, güvenlik önlemini en üst seviyeye çıkarttığı görüldü. Cami imamı Erdoğan içeriye girmesinin ardından, 4 rekat sünnet namazı kılınmasını bekleyip, daha sonra farz için ezan okudu. Namazın ardından camiden çıkan Recep Tayyip Erdoğan, bahçede bekleyen halkı selamladı. Vatandaşlar, Erdoğan'ı uzun süre alkışladı. Yeniden havalanına geçen Erdoğna burada eşiyle buluştuktan sonra Zorlu Holding'e ait helokoptere bindi. Emine Erdoğan ile birlikte terminal binasından helikoptere kadar yaklaşık 150 metre yan yana yürüyen Erdoğan'ın, helikoptere eşinden önce binmesi dikkat çekti. Erdoğan'ları taşıyan helikopter 13.15'de Karaman'a gitmek üzere havalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*