Erdoğan'a Cimbom forması

Erdoğan'a Cimbom forması.14610
  • Giriş : 08.04.2008 / 16:59:00

Dün Cumhurbaşkanı Gül'e 10 numara forma hediye eden GS Başkanı Polat, bugün de Erdoğan'a 10 numaralı bir forma hediye etti. Polat, 10 numaranın esprisini şöyle açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulunu kabul etti.

Başbakanlık Yeni Bina'da gerçekleştirilen kabulde, gazetecilerin fotoğraf ve görüntü almasına izin verildi.

Polat, Başbakan Erdoğan'a 100. yıl anısına yaptırılan Galatasaray Spor Kulübü ambleminin bulunduğu bir plaket ile sırtında ''10'' numara ve ''Recep Tayyip Erdoğan'' yazılı Galatasaray formasını sundu.

Başbakan Erdoğan'ın, esprili bir biçimde ''Siz hep 10 numara dağıtıyorsunuz. Dün Abdullah Bey'e de 10 numara vermişsiniz'' sözleri üzerine Polat, ''10 numara cumhurbaşkanımız, 10 numara başbakanımız var'' yanıtını verdi.

Galatasaray'da büyük başarılara imza atan Hagi'nin 10 numaralı forması şu ana kadar hiçbir futbolcuya verilmedi. GS yönetimi, Hagi ayarında bir futbolcu gelmediği sürece 10 numaralı formayı vermeyeceğini açıklamıştı.

HOCA KONUSU SENEYE

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Karl Heinz Feldkamp'ın görevi bırakmasıyla boşalan teknik direktörlük konusunda, ''Hoca konusunda hiçbir şey yok şu anda. Yıl sonuna kadar böyle devam edecek. Gelecek yıl için hoca düşünüyoruz'' dedi.

Beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Polat, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erdoğan ile sohbet ettiklerini ve bu akşam Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile yapacağı maçta Fenerbahçe'ye ''iyi şanslar'' dilediklerini belirten Polat, ''Sayın Başbakan o kadar meşgul ki, kafası o kadar yoğun ki şu anda benim izlediğim günlük siyasi problemlerle uğraşmaktan bu aralar futbola çok konsantre olamadığını düşünüyorum'' dedi.

Polat, görüşmede Galatasaray'ın Seyrantepe Stat projesinin gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine, bu konunun da ele alındığını dile getirdi. Stat ile ilgili durumu soran Başbakan Erdoğan'ın ''biraz gecikme olduğunu duyduğunu'' söylediğini bildiren Polat, bunun da telafi edilebilecek bir gecikme olduğunu dile getirdi.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın ve yüklenici firmanın ''çok gayretli'' olduğunu aktardığını anlatan Polat, Galatasaray teknik direktörlüğü konusundaki soru üzerine de, ''Hoca konusunda hiçbir şey yok şu anda. Yıl sonuna kadar böyle devam edecek. Gelecek yıl için hoca düşünüyoruz'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'a, neden 10 numaralı forma hediye ettiklerinin sorulması üzerine de Polat, ''Tayyip Bey, daha önce 9 numara giyiyormuş ama biz 10 numara hediye ettik. Kendisine daha önce verdiğimiz formadaki harflerden 'R' harfi eksikti. 'T. ERDOĞAN' diye yazmıştık. Orada sitem etmişti. Bu sefer düzelttik verdik. Kendilerini, ''10 numara başbakan'', ''10 numara Cumhurbaşkanı'' gördüğümüz için böyle verdik'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious