Erdoğan'a Cumhurbaşkanı Gül'ün türban onayı soruldu

Erdoğan'a Cumhurbaşkanı Gül'ün türban onayı soruldu.8078
  • Giriş : 22.02.2008 / 22:55:00

Erdoğan, Gül'ün başörtüsü yasağının kaldırılmasına ilişkin soruya, nasıl cevap verdi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılmasına ilişkin Anayasa Değişikliği paketini onaylamasına ilişkin soruya, sınır ötesi kara harekatını kastederek, "Biliyorsunuz şimdi gündemimizde bu konu var" dedi.

Başbakan Erdoğan, hafta sonu tatilini geçirmek üzere geldiği İstanbul'da Atatürk Havalimanı'ndan çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sınır ötesi kara harekatıyla ilgili soruya Başbakan Erdoğan, "Ben bugün açıklamalarımı en geniş manada yaptım. Teknik bilgiler de aynı şekilde Genelkurmay Başkanlığımızın internet sitesinde yayınlandı. Tüm bilgiler bu çerçeve içerisinde sizler tarafından da kamuya açıklanırsa çok daha isabetli olur. Bu konuda ikide bir yapılan açıklamalar doğru olmaz. Tutarlı
gitmemiz lazım. Bu konuda tutarlı gidersek ülkemiz için de komşu, dost, kardeş Irak'la ilgili yönlendirmelerde de herhangi bir yanlış bilgilenme kaynağı olmaz" şeklinde yanıt verdi.

Erdoğan, gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikli paketini onaylamasına ilişkin soruyu ise, sınır ötesi kara harekatını kastederek, "Biliyorsunuz şimdi gündemimizde bu konu var'' diyerek yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious