Erdoğan'a göre kriter 28 Mart

Erdoğan'a göre kriter 28 Mart.11781
  • Giriş : 23.03.2009 / 03:00:00
  • Güncelleme : 23.03.2009 / 00:55:29

Başbakan Erdoğan partisi için ölçüyü açıkladı. İşte Erdoğan'ın oy hedefi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal AK Parti'nin yerel seçimlerde yüzde 52'nin altında oy alması halinde başarısız sayılacağını söylemiş ve tepki çekmişti.

Bu çıkışından dolayı Baykal'ı miting konuşmaların sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Çıkıyor diyor ki Baykal, 'yüzde 52'nin altında kalırsa AK Parti başarısız olur' Yahu sana ne? AK Parti'nin alacağı oydan sana ne? Sen ne alacaksın onu söyle." diye eleştirmiş ve ikinci parti olması halinde bırakmayı hazır olduğunu belirtti.

28 MART'IN ÜSTÜ BAŞARI

Peki Erdoğan'ı kafasındaki oy oranı ne? Erdoğan bu konudaki ölüçüsünü ve beklentisini ilkkez önceki akşam atv'de katıldığı programda açıkladı. Başbakan Erdoğan'a göre kriter 28 Mart 2004 seçimlerinde alınan yüzde 42'lik oy oranı...

Mehmet Barlas, Erdal Şafak ve Hasan Bülent Karaman'ın sorlarını cevaplayan Erdoğan, “Sizin için seçimlerde başarılı sayılmanın kriteri 2004 yerel seçimleri mi, 2007 genel seçimleri mi olacak” sorusunu şöyle yanıtladı:
“İki kriterim var. Yerel seçim açısından bakıyorum. Burada 28 Mart'ı (2004) kendime kriter olarak alıyorum. Çünkü bu bir yerel seçimdir. Bunun havası ile genel seçimin havası bir değil. Yerel seçimlerde yüzde 42'ydi. Onu kriter olarak alıyorum. Bir diğer kriterim daha var, il genel meclisi seçimleri.

Her ne kadar yerel geneli etkilese de buna rağmen burada da 22 Temmuz'la (2007) bir kıyaslama yapmamızda fayda var diyorum. Bu da partimin ne durumda olduğunu görme bakımından. Eğer uluslararası finans krizi olmamış olsaydı bizim iktidar partisi olarak şansımız çok daha farklı olurdu. Şimdi bir rakam vermem spekülatif bir yaklaşım olabilir. Şu anda bunu hiçbir zaman mazeret olarak kabul etmiyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*