Erdoğan'a göre muhalefette ne yok?

Erdoğan'a göre muhalefette ne yok?.8599
  • Giriş : 17.03.2009 / 17:16:00
  • Güncelleme : 17.03.2009 / 17:38:53

Erdoğan, ülkenin ileri gitmesi için proje, plan üretmesi gerektiğini belirterek, muhalefette olmayanları sıraladı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Erdoğan, ''Bunlarda bu var mı? CHP'de, MHP'de bu yapıcı üslubu görüyor musunuz? Türkiye ilerliyor, bunlar Türkiye'nin paçasına yapışıyor. Türkiye kalkınıyor, bunlar Türkiye'yi paçasından çekiştiriyor'' dedi.

Erdoğan partisince Denizli 29 Ekim Bulvarı Özay Gönlüm Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Denizli'nin hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmadığını, kentin desteğini, katkısını, hayır duasını hiç esirgemediğini belirtti.

Türkiye'nin umutlarının söndüğü, ülkenin dengelerinin bozulduğu, uçurumun kenarına getirildiği bir dönemde AK Parti'yi kurarak yola çıktıklarını ifade eden Erdoğan şöyle konuştu:

''Siz dediniz ki 'AK Parti'yi kuralım'. Biz de kurduk ve Türkiye'nin umudu olduk. Türkiye'nin aydınlığı olduk. Türkiye'nin alnı, bahtı ak, yüreği ak partisi olduk. Kirlenmiş siyaseti temize çektik. Türkiye'de umut vadetmeyen, çözüm üretemeyen ülkeyi kilitleyen hükümet yönetim sürüyordu. Türkiye'nin kaynaklarını çar çur ettiler, enerjisini boşa harcadılar. Türkiye'nin dertlerine derman olmadılar. Derman olmadıkları gibi de ne yazık ki karabasan gibi ülkenin üzerine çöktüler. 3 Kasım'da Türkiye bunlara 'yeter' dedi. 3 Kasım'da tüm Türkiye 'yeter söz de karar da milletindir' dedi. Ama Denizli bunu başka şekilde söyledi. Denizlili 'Gayri söz de karar da milletindir' dedi. 28 Mart'ta AK Parti'yi bağrınıza bastınız. 22 Temmuz'da AK Parti'yi bağrınıza bastınız. Hamdolsun sizlere mahcup olmadık. Denizli'ye mahcup olmadık. Denizli'yi mahcup etmedik. Verdiğiniz emanete sımsıkı sarıldık, o emaneti yere düşürmedik, halel getirmedik.''

Erdoğan, hükümette oldukları 6,5 yıl boyunca demokrasiye, Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine, hak ve özgürlüklere sahip çıktıklarını, yolsuzluğa, yasaklara, yoksulluğa karşı mücadelelerini kararlı bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

-''MİLLETİN KAYNAĞINI MİLLET İÇİN KULLANDIK''-

Vergilere, tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıktıklarını, Türkiye'nin bu yüzden şaha kalktığını belirten Erdoğan şöyle devam etti:

''İşte bunun için Türkiye bir dünya ülkesi haline geldi. İşte bunun için Türkiye mega projelere, uluslararası projelere imza atmaya başladı. Milletimizin kaynağını yine milletimiz için kullandık, kullanıyoruz. Türkiye'nin kaynaklarını yine Türkiye için kullandık, kullanıyoruz. Bu ülkenin enerjisini sanal tartışmalarına, sanal gerginliklerine heba etmedik, etmiyoruz.''

Erdoğan, vatandaşlardan muhalefetin tavrına, üslubuna dikkat etmelerini isteyerek şunları kaydetti:

''Demokrasilerde muhalefet neden vardır, Parlamenter rejimlerde ne işe yarar? Ülke daha iyiye, daha güzele, daha ileriye gitsin diye proje üretir plan üretir. Muhalefet bunu yapar. Ülkenin meseleleri konusunda katkı sağlar. Yapıcı eleştiri üretir.

Bunlarda bu var mı? Önemli... CHP'de, MHP'de bu yapıcı üslubu görüyor musunuz? Türkiye ilerliyor, bunlar Türkiye'nin paçasına yapışıyor. Türkiye kalkınıyor, bunlar Türkiye'yi paçasından çekiştiriyor. Türkiye yükseliyor, itibarını yükseltiyor, bunlar Türkiye'yi, ülkeyi paçasından tutup aşağıya çekmeye çalışıyor. 'Yeter ki AK Parti kaybetsin, Türkiye'ye ne olursa olsun'. Bunların derdi bu. 'Yeter ki AK Parti'nin oyları düşsün. Türkiye hangi zararı görürse görsün' diyorlar, mantık bu. Türkiye'nin başarılarıyla sevinemiyorlar. Yapılan yatırımlarla sevinemiyorlar. Denizli'nin bu değişen çehresini gördükçe çılgına dönüyorlar çılgına.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*