Erdoğan'a hakaret demokratlık mı?

Erdoğan'a hakaret demokratlık mı?.10126
  • Giriş : 24.01.2009 / 22:10:00
  • Güncelleme : 24.01.2009 / 22:10:59

DTP'lilerin törende TRT Şeş'in yayınlarını protesto ederken açtıkları bir pankart utanç vericiydi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DTP'nin gençlik tabanı olarak bilinen Yurtsever Demokratik Geçlik Meclisi (YDG-M) Lise Komitesi 'Gençlik dilin koruyucusudur' adında kampanya başlattı. Başlatılan bu kampanyayla TRT Şeş'le Kürt halkının asimile edildiği savunuluyor.

Bu kampanya kapsamında DTP Van İl Başkanlığı'nın önünde toplanan ve aralarında kadın ile çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik bir grup, açtıkları Kürtçe yazılı pankart ve dövizler eşliğinden sloganlar atarak Sanat Sokağı'na doğru yürüyüşe geçti.

DTP Van milletvekilleri Özdal Üçer ve Fatma Kurtulan'ın da aralarında bulunan kalabalık adına açıklamayı Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi öğrencisi Sabriye Duman, okul üniformasıyla hazırlanan Kürtçe metinden okudu.

Duman, TRT Şeş'in iktidarın bölgede kaybettiği imajını düzeltmek için kurduğunu savundu.

Sabriye Duman, bir yandan TRT Şeş, diğer yandan Kürdoloji kürsülerinin açılma tartışmaları sistemin Kürt halkını asimle etme çabasında başka bir şey olmadığını ileri sürdü.

Kürtlerin bu kanalla kaldırılacak bir halk olmadığını da dile getiren Duman, "Eğer gerçekten Kürt sorunu çözmek istiyorlarsa böylesi seçim yatırımı yapılan sahte açılımlarla değil, başta anadilde eğitim olmak üzere Kürt halkının bütün siyasal, kültürel ve kimliksel halkları tanınmalıdır" dedi.

BAŞBAKAN'A PANKARTLI HAKARET

Basın açıklaması sırasında TRT Şeş için tepki pankartları açıldı. Açılan pankartlar arasında altında Kürtçe 'Eşek' anlamına gelen 'Ker' kelimesi eklenmiş 'Kerdoğan' yazısı bulunan, boynuzları bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı tasvir eden hakaret içerikli pankart açılması dikkat çekti.


BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*