Erdoğan'a 'Köprüler İnşa Etmek' ödülü

Erdoğan'a 'Köprüler İnşa Etmek' ödülü.8822
  • Giriş : 15.01.2008 / 21:27:00
  • Güncelleme : 15.01.2008 / 17:29:47

İngiltere Merkezli Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapetero'ya ''Köprüler İnşa Etmek'' ödülünü verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Medeniyetler İttifakı 1. Forumu'nun yapıldığı Madrid Kongre Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi.

Konuşmalardan önce İngiltere Merkezli Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği'nce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapetero'ya ödülleri verildi. Erdoğan ve Zapetero ödüllerini aldıktan sonra birbirlerini sarılarak tebrik ettiler.

Başbakan Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, barışın tehdit altında olduğu, küresel terörün adeta egemen olduğu dünyada, teröre karşı en anlamlı bir buluşma, dayanışma, diye nitelendirilen medeniyetler İttifakı oluşumuna sosyal bilimcilerin büyük katkısı olacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Medeniyetler İttifakı'nda yer alan farklı inanç grupları, farklı kültürlerdeki bilim adamlarından, siyasetçilerden ve sanatçılardan büyük destek aldıklarını belirtti.

Türkçede, 'Marifet iltifata tabidir' diye bir özdeyiş olduğunu anımsatan Erdoğan, ''Ve bu özdeyişi gerçekten iyi değerlendiren İngiltere'deki Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği'nin bizlere layık gördüğü bu ödül nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum. Medeniyetler ittifakına inananlar olarak, inanıyorum ki çalışacağız, başaracağız ve küresel barış, sevgi, dayanışma dünyada egemen olacak'' diye konuştu.

Ödül törenine, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış da katıldı.

-SABANCI'DAN, ERDOĞAN'A TEBRİK-

Törende hazır bulunan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da Emine Erdoğan ile bir süre sohbet etti.

Daha sonra, Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan ve Güler Sabancı, İspanya Başbakanı Zapatero ile bir süre sohbet ettiler.

Bu arada Güler Sabancı, Başbakan Erdoğan'ı konuşmasından dolayı kutlayarak, ''Çok güzel bir konuşmaydı, katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum'' dedi.

Emine Erdoğan ve Zeynep Babacan, Medeniyetler İttifakı Forumu'na katılan Katar Emiri'nin eşi Shıka Mozah ile bir süre sohbet ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious