Erdoğan'a olaylı karşılama

Erdoğan'a olaylı karşılama.13017
  • Giriş : 02.11.2008 / 12:37:00

DTP'nin provokasyonu devam ediyor. D.Bakır,Van'ın ardından bu kez de Hakkari'de kepenkler kapatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP'nin provokasyonu devam ediyor. Diyarbakır ve Van'ın ardından bu kez de Hakkari'de kepenkler kapattırıldı, çöpler toplanmadı. Hakkari'ye ulaşan Erdoğan protestolarla karşılandı. Yüksekova DTP binasının önünde toplanan 3 bin kişi Erdoğan aleyhine sloganlar attı. Yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Polis havaya ateş açınca kalabalığın arasından da silah sesleri geldiği duyuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Hakkari ve bu ile bağlı Yüksekova İlçesi'ne gelişi, belediyelerin çöpleri toplamaması, esnafın kepenk ve şoförlerin kontak kapatmasıyla protesto edildi.

Güvenlik güçleri sabahın erken saatlerinden itibaren Başbakan Erdoğan'ın geçeceği güzergahları başta olmak üzere. hem Hakkari'de hem de Yüksekova'da geniş güvenlik önlemi aldı. Kent merkezlerindeki yüksek binaların üzerine keskin nişancılar yerleştirildi.

Başbakan Erdoğan'ın Van'dan gelişi öncesi Hakkari ve Yüksekova'da işyerlerinin kepenkleri kapatıldı. Şoförler de kontak kapatarak protestoya katıldı, araçlar çalıştırılmadı. Hem Hakkari hem de Yüksekova'da DTP'li belediyeler bugün çöpleri toplamadı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Hakkari'de, Başbakan Erdoğan'ı korumak için 200'den fazla özel koruma görevlisi de kente geldi. Sessizlik havasının hakim olduğu kentte, özellikle Başbakan Erdoğan'ın AKP merkez ilçe kongresine katılacağı Spor Salonu çevresinde olağanüstü güvenlik önlemi alındı.

Hakkari'de Başbabakan Erdoğan'in geçiş güzergahında DTP'li belediye tarafından toplanmayan çöpler nedeniyle, Valilik Özel İdare Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, yol güzergahında çöp, ve kırılmış parke taşlarını kepçelerle temizleyip, kamyona yükleyerek kent dışına taşımaya başladı.

YÜKSEKOVA'DA SİLAH SESLERİ

Yüksekova'da DTP önünde toplanan yaklaşık 3 bin kişi "Katil Erdoğan" sloganları atarak yürümek istedi. Polisin uyarılarına rağmen durmayan kalabalık polisi taşladı. Bu arada polis havaya ateş açınca kalabalığın arasında da silah sesleri geldiği duyuldu. Polis kalabalığı dağıtmak için gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*