Erdoğan'a saldırı planlayanlar yakalandı

Erdoğan'a saldırı planlayanlar yakalandı.8599
  • Giriş : 08.03.2009 / 16:56:00
  • Güncelleme : 08.03.2009 / 17:05:04

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a dün Adana'da saldırı düzenleyecekleri iddiasıyla 5 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Başbakan Erdoğan, dün Hatay'da yaptığı mitingin ardından Adana'ya geldi. Şakirpaşa Havalimanı'nda karşılanan Erdoğan İstasyon Meydanı'ndaki miting alanına konvoy eşliğinde gitti. Yaklaşık 1 buçuk saat gecikmeli başlayan miting öncesi İl Emniyet Müdürlüğü'ne bir ihbar geldi. İhbarı değerlendiren güvenlik güçleri, bir kişiyi gözaltına aldı. Yapılan sorgulamanın ardından Ergenekon örgütüyle bağlantısı olduğu öne sürülen ve isimleri gizli tutulan 4 kişi daha gözaltına alındı. Önce Başbakan Erdoğan'a yumurta atan kişilerin gözaltına alındığı bilgisi verililerken, daha sonra söz konusu kişilerin Başbakan Erdoğan'a saldırı planladığı öğrenildi. Başbakan Erdoğan, dün akşam saatlerinde Adana Valiliği'ne yapacağı ziyaretini iptal ederek parti teşkilatıyla birlikte fuar alanında akşam yemeğine katıldı. Erdoğan geceyi Polisevi'nde geçirdi. Dünya Kadınlar Günü sebebiyle sabah saatlerinde partili kadınlar ellerinde çiçeklerle Başbakan'la görüşmek istedi. Oyuncak beklentisinde olan çocuklar da sıraya dizildi. Ancak Başbakan aracından partilileri selamlarken yapacağı miting için karayoluyla Mersin'e gitti.

Adana Valisi İlhan Atış gözaltıları doğrularken, söz konusu kişilerin sorgusunun devam ettiğini söyledi.

"Ergenekon bağlantısı konusunda henüz net bir şey yok." diyen Vali Atış, yarın daha kapsamlı bir açıklama yapacaklarını duyurdu.

Vali Atış, valilik ziyaretinin güvenlik gerekçesiyle ertelenmediğini vurgulayarak , "Fuar alanında yapılacak yemeğe katılanların bekletilmemesi için program iptal edilmiştir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*