Erdoğan'a TARAF'ın belgesi soruldu

Erdoğan'a TARAF'ın belgesi soruldu.16199
  • Giriş : 11.07.2009 / 14:47:00
  • Güncelleme : 11.07.2009 / 14:47:23

CHP'li Ersin,belgenin basına nasıl sızdırıldığını, belgenin aslının bulunup bulunmadığını sordu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Başbakana, Taraf gazetesinde yayımlanan habere konu belgenin basına nasıl sızdırıldığını, belgenin aslının bulunup bulunmadığını sordu.

Ersin, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, ''Ergenekon soruşturması dosyasındaki fotokopi kağıdın bir gazeteye sızdırılması ile ilgili tartışmalar sürmektedir'' dedi.

''Delil olmayacağı bilindiği halde fotokopi yazının gazeteye sızdırılmasının kötü niyet taşıdığını'' savunan Ersin, önergesinde ''Kamuoyunda, 'aralarında darbeciler ve cuntacılar var' imajını yaratarak, Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratma amacı taşımaktadır'' görüşüne yer verdi.

Ersin, ''Ergenekon'' soruşturması ve ilgili dosyalar hakkında mahkemenin ''gizlilik'' kararı bulunduğuna dikkati çekti.

Soruşturmanın önceki aşamalarında da sadece savcılar ve emniyet tarafından bilinen bazı belgeler ve ifadelerin basında yer aldığını kaydeden Ersin, ''Mahkemenin gizlilik kararına rağmen Ergenekon Soruşturması ve dosya içeriği, Biri Bizi Gözetliyor (BBG) evine dönmüştür. Yapılan şikayetler ve suç duyuruları sonuçsuz kalmıştır'' dedi.

Ahmet Ersin, Başbakan Erdoğan'a ''fotokopi belgenin aslının bulunup bulunmadığı, belgenin kimler tarafından sızdırıldığı, bununla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığı'' sorularını yöneltti.

Ersin, ''Bu belgenin kimler tarafından yazıldığı Ergenekon savcıları, MİT ve Emniyet İstihbarat tarafından araştırılıyor mu? Ergenekon Soruşturması dosyasından daha önce de basına sızdırılan belgeler, ifadeler ve telefon kayıtları hakkında yapılan suç duyurularının akıbeti nedir? Basına bilgi ve belge sızdıranlar tespit edildi mi? Edildiyse bu kişiler hakkında ne yapıldı?'' diye sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*