Erdoğan'a telefon sürprizi

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

Önceki gün İran’a giden Erdoğan telefon sürpriziyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İran Telekomünikasyon Kuruluşu, uluslararası dolaşımından yararlanan Turkcell’e sunduğu hizmeti, resmi program başlamadan önce kesti. Cep telefonlarını kullanamayan Türk heyeti irtibatı Tahran Büyükelçiliği’ne ait İran’da kayıtlı cep telefonlarıyla sağlayabildi.

BAŞBAKAN Tayip Erdoğan ve beraberindeki heyetin İran ziyaretinde, Tahran yönetiminin "Turkcell" darbesi yaşandı.

Erdoğan önceki akşam geç saatlerde Tahran’a gelene kadar İran Devlet Telekomünikasyon Kuruluşu’nun (ITC) uluslararası dolaşımından (roaming) yararlanan Turkcell’e sunulan bu hizmet, resmi program başlamadan önce devre dışı bırakıldı. Erdoğan’ın heyetinde yer alan tüm Başbakanlık ve Dışişleri bürokrasisinin birbirleri ve Türkiye ile kendi cep telefonlarından irtibat kurmaları imkansız hale geldi. Erdoğan’ın yakın korumaları da cep telefonlarını kullanamadı. Türk heyeti irtibatı Tahran Büyükelçiliği’ne ait İran’da kayıtlı cep telefonlarıyla sağladı. Turkcell yetkilileri, ITC’nin neden ’roaming’i kestiğine dar kendilerine herhangi bir bilgi vermediğini söylediler. İran tarafı ise neden böyle bir tutuma girdiğine dair herhangi bir açıklık getirmedi.

DENİZLİ’Yİ SORDU

Tahran Büyükelçisi Gürcan Türkoğlu, önceki akşam Erdoğan ve beraberindeki heyete yemek verdi. Erdoğan yemekte, İran 1. Ligi’nde Persepolis takımını çalıştıran Mustafa Denizli’nin durumunu sorunca, Büyükelçi Türkoğlu şöyle yanıtladı: "Gayet iyi. Takımı altı ayda toparlar deniyordu; ama iki ay içinde toparladı. Şu anda ligde dördüncü sıradalar. Denizli’yi herkes tanıyor. Bir akşam kendisi ve İranlı dostlarımızla yemek yiyorduk. Denizli nedeniyle inanın trafik kilitlendi. Herkes kendisiyle görüşmek ve fotoğraf çekmek için yarıştı. Mustafa Denizli’nin İran’da popülaritesi çok yüksek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious