Erdoğan'a Trabzon'da yoğun ilgi

Erdoğan'a Trabzon'da yoğun ilgi.12566
  • Giriş : 23.01.2009 / 15:01:00

Başbakan Erdoğan, bazı tören ve toplantıya katılmak için geldiği Trabzon'da cuma namazını Gülbahar Hatun Camisi'nde kıldı. Erdoğan'a, cami avlusunda vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzon Havalimanı'ndan Başbakanlık otobüsüyle Gülbahar Hatun Camisi'ne gelen Erdoğan'a, cami avlusunda vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Cuma namazını kıldıktan sonra vatandaşları selamlayan Erdoğan'a, bir vatandaş simit ikram etti. Bu ikramı kabul eden Erdoğan, aldığı simidi yanındakilerle paylaştı.

Erdoğan, daha sonra Başbakanlık otobüsüyle, toplu açılış törenin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı'na geçti.

Bu arada, Erdoğan ile camiye gelen ve AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı açıklanacağı belirtilen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu'ya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Arzu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya ile cami avlusunda bir süre sohbet etti.

Çetinkaya, basın mensuplarının soruları üzerine, Kutbettin Arzu'nun Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının, Başbakan Erdoğan tarafından bugün resmen açıklanacağını söyledi.

Basın mensuplarının, Arzu'nun adaylığının neden Trabzon'da açıklandığına ilişkin sorular üzerine Çetinkaya, bunun Kutbettin Arzu'nun Karadeniz Teknik Üniversitesi mezun olmasından kaynaklandığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*