Erdoğan'a verdiği sözü unutan başkan

Erdoğan'a verdiği sözü unutan başkan.8946
  • Giriş : 16.01.2009 / 16:46:00

Başbakan Erdoğan, Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak'ı neden aday göstermediklerini ilk kez açıkladı, Durak'ın kendisine verdiği sözü nasıl unuttuğunu anlattı. Durak ise sözü yine hatırlayamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın neden aday gösterilmediğini ilk kez açıkladı.

AYTAÇ DURAK'IN UNUTTUĞU SÖZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın, geçen yerel seçimler öncesinde ''son bir kez daha'' belediye başkanlığı yapmak istediğini ve bunun uygun bulunduğunu belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kendileriyle son bir dönemi tamamladık ki bu defa yeni bir aday adaylığı süreci için konuşmalar başladı. Kendisini davet edip, konuştum. Dedim, 'Bak şöyle konuştun.' Ama 'Ben hatırlamıyorum' dedi. Dedim ki 'Biz sizinle ne konuştuysak o noktadayız. Artık sizinle yola devam edemeyeceğiz. Çünkü ben sizinle bunu konuştuğumu çok iyi hatırlıyorum.' İşte maalesef, ömrü neredeyse belediye başkanlığıyla geçecek. Hala burayı bırakmamak... Bu nasıl bir hırs, olacak iş değil.''

Yola ''yeni, dinamik, siyasi tecrübeye sahip, yeni bir vizyonla, yeni projelerle hizmet üretmeye talip'' olan Mehmet Ali Bilici ile devam edeceklerini bildiren Başbakan Erdoğan, Bilici'yi Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın siyasete kazandırdığı anlattı. Bilici'nin, ilçe ve il başkanlıkları ile üç dönem milletvekilliği yaptığını ifade eden Erdoğan, ''Bilici, değerli bir arkadaşımızdır. Bu vesileyle Özal'ı rahmetle yaad ediyorum. İnanıyorum ki Adanalılar, Sayın Bilici'yi bağrına basacak ve 30 Mart sabahından itibaren Adana 'durmak yok, yola devam'' genel hedefimizi, 'durmak yok, hizmete devam' anlayışıyla yerel siyasette sürdürecektir'' diye konuştu.

Aytaç Durak 'hatırlamıyorum'u da hatırlayamadı

Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak, partisinin Adana adayını da açıkladığı Ankara'daki toplantıda konuşurken kendisi için 'sözünde durmadı' diyen Başbakan Erdoğan'a yanıt verdi. Durak, 2004 seçimlerinde AKP'den aday olmak için Erdoğan'la yaptığı görüşmede 'son bir dönem için' kaydı ile konuştuklarını doğruladı. Ancak Durak, istifa öncesinde bu sözünü hatırlattığını belirten Erdoğan'a 'hatırlamıyorum' dediğini hatırlamadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*