Erdoğan'dan 3 ayrı tazminat davası

Erdoğan'dan 3 ayrı tazminat davası.8599
  • Giriş : 13.03.2009 / 14:16:00

Erdoğan, MHP'li Oktay Vural, CHP 'li Şahin Mengü ve DTP'li Özdal Üçer hakkında manevi tazminat davası açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Erdoğan'ın avukatları Muammer Cemaloğlu ve Fatih Şahin tarafından açılan davalarla, bir haber ajansına açıklama yapan Vural ile bir televizyon kanalında programa katılan Mengü'den 50'şer bin; DTP Van seçim Bürosunda basın açıklaması yapan Üçer'den 25 bin TL manevi tazminat talep edildi.

MHP'li Vural'a açılan davanın dilekçesinde, Vural'ın 9 Martta özel bir haber ajansına yaptığı açıklamada yer alan ifadelere yer verildi.

Mengü'ye açılan davanın dilekçesinde, Mengü'nün de katıldığı programdaki konuşmaların bir bölümünün deşifresi yer aldı. Dilekçede, Mengü'nün, programda ''birden çok kez, ısrarla, kasten ve doğrudan doğruya Erdoğan'ın kişiliğini hedef alan ifadeler kullandığı'' kaydedildi.

DTP'li Üçer'e açılan davanın dilekçesinde ise Başbakan Erdoğan'ın 27 Şubat 2009'daki Van ziyareti sırasında, bazı gazetecilere yaptığı açıklamadaki ifadelerinin dile getirildi.

Dava dilekçelerinde, yapılan açıklamalarda kullanılan ifadelerin, ''eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı'' kaydedilerek, ''sarf edilen sözlerin, hukuk düzeninin koruyamayacağı nitelikte olduğu'' savunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*