Erdoğan'dan aday olacaklara cevap

Erdoğan'dan aday olacaklara cevap.12566
  • Giriş : 27.11.2008 / 12:41:00

Başbakan Erdoğan, Erdoğan Bayraktar'ın İstanbul adaylığı konusundaki sorulara cevap verdi. Erdoğan 29 Mart'ta aday olmak isteyenlere açık mesaj gönderdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaklaşan yerel seçimlerde belediye başkanlıkları için adaylar konusunda henüz netlik olmadığını açıkladı. Erdoğan, hiç bir partide olmayan temayül yokmalarını bir partimizde yaptıklarını ve bu yoklamaları Pazartesi günü başlatacaklarını belirterek, "Aday olmak isteyenler kalkarlar istifalarını verirler adaylıklarını verirler, kimsenin garantisi yok" dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Erdoğan Bayraktar'a cevap verdi. Erdoğan 29 Mart'ta aday olmak isteyenlere açık mesaj verdi. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Aday olacaklar 1 Aralık'a kadar istifalarını edip aday adaylıklarını açıklamalı. Ama bu demek değildir ki mutlaka aday olacaklar. Kimsenin aday olma garantisi yoktur. Böyle bir şey parti içi ihtilafları da beraberinde getirir. Biz temayül yoklamalarımızı bunun için yapıyoruz. En sağlıklı şekilde adaylarımızı belirleme yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yola devam edecek arakadaşlarımıza sen artık adayımızsın çalışmalarına başlayabilirsin diyeceğiz. Aday olmayacaklara da seçime kadar hizmetlerine devam et sana teşekkür ediyoruz diyeceğiz. Temayül yoklamalarından sonra adaylarımızı belirleyeceğiz."

Hindisatan'daki terör saldırılarını da değerlendiren Erdoğan, "Hindistan'da uluslararası terör konusunda görüşmelerimiz oldu. Ayrı ayrıu yerlerde olan patlamalarda yüze yakın kişi öldü. Ben de terörden muzdarip bir başbakan olarak sayın başbakana üzüntülerimizi ve başsağlığı mesajımızı ilettik." şeklinde konuştu.

Erdoğan, bazı Başbakanlık muhabirlerinin akreditasyonlarının iptal edilmesi ile ilgili de, "Muhabirler yalan yanlış haberler yapıyorsa akreditasyonları iptal edilebilir. Böyle yapılıyorsa basın yayın organları başka birini göndersin. Bizim ölçümüz bu. Kimse yalan yanlış haberler yapmasın." diyerek sözlerini tamamladı.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*