Erdoğan'dan akreditasyon açıklaması!

Erdoğan'dan akreditasyon açıklaması!.7812
  • Giriş : 27.11.2008 / 18:45:00
  • Güncelleme : 27.11.2008 / 18:46:05

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık'taki akreditasyon uygulamasıyla ilgili ilk kez konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, "Arkadaşlar, muhabirler yalan yanlış haber yapıyorsa akreditasyonları iptal edilebilir. O medya organı veya grubu bir başkasını göndersin. Yalan yanlış haber yapanlarla biz yola devam etmeyiz. Bizim ölçümüz o. Yalan yanlış haber yapmayacak." dedi.
Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Bilkent Otel'de düzenlenen ''Uluslararası İş'te Kadın Kongresi'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı.

Ekonomik paketin ne zaman açıklanacağına ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini belirtti ve ''Şu gün denmez'' cevabını verdi. Erdoğan, çalışmalar tam, sağlıklı olarak neticelendirdikten sonra gerekli açıklamaları yapacaklarını ifade ederek, paketteki bazı konuların uygulamaya girdiğini söyledi. Başbakan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Varlıkların Türkiye'ye nakli ve içerdeki varlıkların bu noktada kayıt altına alınması hususları aslında paketin bir nevi adımıdır."

Girişimcilerin, kendi kayıtdışı varlıklarını sermayelerine eklemeyip devletten bir şeyler beklemesinin doğru olmadığını kaydeden Erdoğan, "Onun için finans sektörüne de bazı davetlerimiz, çağrılarımız oldu biliyorsunuz. Kredi çağırma gibi bazı yanlışların içine girmemeleri hususunda hep beraber taşın altına elimizi sokacağız ve en az zararla

bu krizi atlatacağız." diye konuştu. Erdoğan, bir soru üzerine, IMF ile görüşmelerin henüz netleşmediğini ve devam ettiğini aktardı.

Başbakan Erdoğan, Başbakanlık'ta uygulanmaya başlanan akreditasyon uygulamasını da değerlendirdi. Bir gazetecinin ''Yıllardır sizi takip eden muhabirlerin Başbakanlığa akreditasyonları iptal edildi. Bu konudaki görüşünüz nedir?'' sorusu üzerine Erdoğan şöyle konuştu: ''Arkadaşlar, muhabirler yalan yanlış haber yapıyorsa akreditasyonları iptal edilebilir. O medya organı veya grubu bir başkasını göndersin. Yalan yanlış haber yapanlarla biz yola devam etmeyiz. Bizim ölçümüz o. Yalan yanlış haber yapmayacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*