Erdoğan'dan anlamlı mesajlar!

Erdoğan'dan anlamlı mesajlar!.8599
  • Giriş : 12.03.2009 / 11:29:00

Erdoğan, İstiklal Marşı'nın kabulünün 88. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, İstiklal Marşı'nın kabulünün 88. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başbakan Erdoğan, İstiklal Marşı'nın kabulünün 88. yıl dönümünün milletçe duygu ve gönül birliği içinde kutlandığını kaydetti.

''Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un, büyük bir azim, inanç ve fedakarlıkla kazanılan istiklal mücadelesini muhteşem mısralarıyla İstiklal Marşı'nda ebedileştirdiğini'' ifad edine Erdoğan, milletin vatan sevgisi, istiklal aşkı ve milli mücadele ruhunun, en derin ve gerçek anlamıyla bu mısralarda ifadesini bulduğunu vurguladı.

Bugün de milletin ortak sesi, ortak vicdanı olmaya devam eden İstiklal Marşı'nın, istiklal mücadelesinin ölümsüz destanı olduğuna işaret eden Erdoğan, mesajını şöyle sürdürdü:

''Milli marşımız, tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan bir tarihi vesika niteliğindedir. İnanıyorum ki milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu gönül birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edeceğiz.

Bu ruhla, cumhuriyetimizi 100'üncü yılına hazırlamaya, medeni milletler camiasında hak ettiği güce ve itibara ulaştırmaya, istiklal mücadelemiz gibi istikbal mücadelemizi de başarmaya kararlıyız. Bunun için Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetleri aşma hedefi etrafında birleşerek, daha iyi, daha müreffeh bir gelecek için azimle, inançla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 88. yıl dönümünü kutluyor, milli şairimiz, büyük mütefekkir Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*