Erdoğan'dan Aydın Doğan'a gönderme

Erdoğan'dan Aydın Doğan'a gönderme.11492
  • Giriş : 09.09.2008 / 04:47:00
  • Güncelleme : 08.09.2008 / 22:14:03

Başbakan Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle Gaziantep'te düzenlenen törende konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle Gaziantep'te düzenlenen törende konuşutu. Erdoğan bugün burada 45 yeni okulun açılışını yapacaklarını belirterek sözlerine başladı.

Yarın bizlerin yerimize başkaları gelecek. Bu kişileri bu okullar yetiştirecek. Bu ülkenin mühendisi doktoru avukatı bu okullarda yetişecek. Onun için milli eğitime bu kadar önem veriyoruz. Biz geldiğimizde Milli Eğitim'in bütçesi 7 milyar dolar civarındaydı. Şimdi 23 milyar dolar. 6 yıllık süre içerisende Türkiye genelinde okulların çehresi değişti. Yeniden inşa edilen okullarla eğitimimize yeni bir dinamiz getirildi. Eğitim konusunda hiç bir mazereti kabul etmiyoruz.

Benim öğrenci kardeşimin ufku olabildiğince geniş olmalı. Bölgeyi iyi tanımalı. Ülkesini iyi tanımalı. Dünyayı iyi tanımalı.

Türkiye artık dünyada aktif rol oynayan bir ülke oldu. Bölgesinde söz sahibi bir ülke oldu. peki ne olduda bunlar oldu. Türkiye büyüyor gelişiyor.

okullaşma oranı bizden önce yüde kaçtı? Yüzde 11. Şimdi yüzde 26. Artık her okulda internet var. Hans, George, Helga istifade ediyorsa Ahmedim Mehmedim Ayşem de istifade edecek. Hiç bir mazeret kabul etmiyoruz dedik. 123 bin derslik yaptık. Üniversitesi il bırakmadk. Bizden önce konuştular biz yaptık. Farkımız bu. Kitap yok mazereti yok. Bütün çocuklarımızın kitapları masasının üzerinde. bedava verdik. Biz yavrularımız için varız.

DOĞAN'A GÖNDERME

Son günlerde bir medya kuruluşu bu hizmeti yapan bir iktidara yolsuzluk suçlaması yapıyor. Gelip benim belediye başkanıma sordunuz mu? Yönelttiğiniz suçlamalarla ilgili konuştunuz mu? Çamur atmaya devam. Bugüne kadar bu işi böyle götürdünüz ama bundan sonra böyle götüremeyeceksiniz. Biz hizmetlerimize devam edeceğiz. Onlar karalayacak.

62 bin kardeşimiz halk eğitimde eğitime başlıyor. Onlar için de seferber olduk. istiyoruz ki halkımızın yüzde yüzü okuma yazma öğrensin. Doğu ve Güneydoğu da öğretmenlerimiz için lojman çalışmalarımız sürüyor.

Ben eğitime gönül vermiş hayırsever iş adamlarımıza çok teşekkür ediyoruz. 2008-2009 eğitim-öğretim yılı herkese hayırlı uğurlu olsun diyorum.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*