Erdoğan'dan Bakanlara 'iyi izleyin' talimatı!

Erdoğan'dan Bakanlara 'iyi izleyin' talimatı!.7907
  • Giriş : 23.06.2008 / 17:51:00
  • Güncelleme : 23.06.2008 / 17:58:36

Cemil Çiçek Bakanlar Kurulu sonrasında hangi gündem maddelerini ele aldıklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çiçek şöyle konuştu: "Rekabet Kurumu'yla ilgili kanun Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Bakanlar Kurulu'nda konuşulan bir başka konu ise AB müzakereleridir. Sayın Babacan bu konu hakkında bilgi vermiştir. Tuzla tersaneleriyle ilgili konuda Bakanlar Kurulu'nda bilgiler sunuldu.

Son zamanlarda daha çok gündeme gelen üzücü olaylar sebebiyle uzun vadede alınacak tedbirlerle ilgili bugün Bakanlar Kurulu'nda değerlendirildi.
Kısa vadede alınması gereken tedbirler var, orta vade ve uzun vadede alınan tedbirler var. Bu konunun sıkı bir şekilde takip edilmesi konusunda ilgili bakanlara talimat verilmiştir. Bu konu bugün Bakanlar Kurulu'nda değerlendirilmiştir. Başbakan alınan tedbirleri çok iyi izleme talimatı verdi.

Doktor deyince her konuda uzmanlaşma olmadığı gibi o sektörde de müfettişlerin olması gerekiyor. Denetimlere bundan sonra daha fazla önem verilmesi gerekecektir. Buradaki personelin 23 bin 600 kişi olduğu bildirildi. Bu son 5-6 senelik bir patlamadır. Kapasite itibariyle Türkiye bunu doldurmuştur. Böylesine sektörde patlama olunca bu kişilerin değişik konularda yetersizliği var. Bununla ilgili 2009'a kadar ki biz bunun yasasını çıkarmıştık, bu 23 bin 600 kişinin eğitime tabi tutulması gerekiyor. Okulların tatile girildi. Bu arada eğitim çalışmalarına başlanacak. 6 tane Gemi Yapım Meslek Lisesi açılacak. Hükümetin kararlılığı bugün de yinelendi...

SÖZLÜ SAVUNMAYI KİM YAPACAK?

Bu konu konuşulmadı. Bu MYK'da konuşulacak. Bakanlar Kurulu ve MYK aynı güne denk geldiği için karıştırıldı. Bu çalışmayı ekip olarak yapıyoruz. Parti içinden ve dışından birçok arkadaş biraraya gelerek hazırlanmıştır. Bundan sonrası da aynı arkadaşlarla sürdürülecektir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious