Erdoğan'dan Barzani açıklaması

Erdoğan'dan Barzani açıklaması.14438
  • Giriş : 13.10.2008 / 12:16:00

Başbakan Erdoğan, Neçirvan Barzani'nin Ankara'ya davet edildiği iddiasına net yanıt verdi. Tampon bölge oluşturulması konusunda görüşünü açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, Neçirvan Barzani'nin Ankaraya davet edildiği iddiasına net yanıt verdi. Tampon bölge oluşturulması konusunda görüşünü açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi.

Ankara'ya kimse davet edilmiş değil. Amerika Irak ve Türkiye üçgeninda çalışmaları yoğunlaştırma yönünde çalışmalar var. Bu stratejist bir yöntemdir. Anlık istihbaratla ilgili adımları atarken, Irak yönetimi ile terör kamplarının bulunduğu bölgelerin bulunduğu yerlere yoğunlaşmak. Bu sadece Türkiye ve Irak'la ilgili bir konu değil. Terör rüm dünyayla ilgili bir mesele. Avrupa ayağı var.

Bunun kökünü kazıyacağız gibi sözlerle işi söylemleştirmiyoruz. Kimse şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapmasın. Güvenlik zirveleriyle daha yoğun adımlar nasıl atılır çalışmaları yapıyoruz. Birlik beraberlik içinde mücadelemiz sürecek. Tampon bölge konusunda bilen de konuşuyor bilmeyen de. Böyle bir şeye gerek olduğunu düşünmüyoruz. Genelkurmay ne gerekiyorsa yapıyor. Bu konularda çalışmalar var zaten. Bir talep gelince de dikkate alıyoruz.

Karakollar konusunda da söyleneler de bunun gibi. Ortaya atılan şeyler. Genelkurmay da gerekli cevabı verdi.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*