Erdoğan'dan Başbuğ'a başsağlığı

Erdoğan'dan Başbuğ'a başsağlığı.7308
  • Giriş : 28.05.2009 / 14:05:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki mayın patlamasında 6 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı mesajı gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki mayın patlamasında 6 askerin şehit olması ve 8 askerin yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a gönderdiği telgrafta, ''Bu tür hain ve kalleş saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını'' belirterek, ''Devletimiz bölücü teröre karşı sarsılmaz bir kararlılıkla mücadelesine devam edeceğini ve bölücü hainlerin hangi deliğe girerlerse girsinler mutlaka cezalarını bulacağını'' ifade etti.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdoğan, telgrafında şunları kaydetti:

''Hakkari'nin Çukurca ilçesinde daha önceden yerleştirilmiş mayının patlaması sonucu 6 askerimizin şehit olması, 8 askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum.

Dağılma noktasına gelen ve silahlı kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının karşısına çıkma cesareti bulamayan bölücü örgüt, varlığını ancak bu tür hain ve kalleş pusularla hissettirme telaşı içindedir.

Bu tür hain ve kalleş saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacak, devletimiz bölücü teröre karşı sarsılmaz bir kararlılıkla mücadelesine devam edecek ve bölücü hainler hangi deliğe girerlerse girsinler mutlaka cezalarını bulacaklardır.

Hiçbir sonuç alamayacaklarını bildikleri halde kanlı eylemlerini sürdüren teröristler tarih ve insanlık vicdanında mahkum olacaklardır.

Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına başsağlığı dilerim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*