Erdoğan'dan Başbuğ'a tam destek

Erdoğan'dan Başbuğ'a tam destek.14962
  • Giriş : 17.10.2008 / 09:00:00
  • Güncelleme : 17.10.2008 / 08:32:17

Başbakan Erdoğan, terör propagandasına alet olan medyayı yerden yere vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan'dan Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'a açık destek verdi. Erdoğan'ın medyaya yönelik sözleri Başbuğ'un ki kadar sertti.

İşte o açıklamalar...

"Zaafiyete asla kapılmadık kapılmayacağız. Terörle mücadele çok boyutludur. Askerimiz ve polisimiz bu işin askeri boyutunu en iyi şekilde yürütmektedir. Bunu görmemek buna karşı çıkmak şehitlerimize haksızlıktır. Terörle mücadelenin başarısı ortak bir kararlıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Ancak bu noktada birlik beraberlik ruhunu zedelememek çok önemlidir.

Sayın Genelkurmay Başkanım da buna vurgu yapmıştır. Elbette basın hürdür ama özgür basının da uymak zorunda olduğu ahlak kuralları var. Ben onlar kadar bilmem. Ama kendileri okudukları basın yayın meslek ilkelerine baktıkları zaman bunu çok iyi görecektir. Eleştiri hakkının sınırı olmadığını kendileri çok iyi bilirler. TSK'ya karşı kampanyanın bir bedeli olduğunu bilmek lazım. Bu yayınlar cephedeki er ve erbaş üzerinde yapacağı etkiyi biliyorlar mı? Bunu iyi düşünmek lazım. Kusura bakmasınlar. Terörün amacı kendi propağandasını yapmaktır. Yazılı ve görsel medya bunu çok iyi yapıyor. Ben çok defa bunu söyledim. Bu kan revan görüntüleri yayınlamayın diye. Ama ne derseniz deyin aynı çark dönüyor. Kimse terörü cesaretlendirme hakkına sahip değildir.

Biz haklıyız ve doğru yerdeyiz gerisini yanlış yerde duranlar düşünsün."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*