Erdoğan'dan Baykal'a 'bip'li eleştiri

Erdoğan'dan Baykal'a 'bip'li eleştiri.10602
  • Giriş : 07.03.2009 / 20:45:00
  • Güncelleme : 07.03.2009 / 23:55:22

Erdoğan, Adana'daki mitingte CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal'ın "Televizyona çıkalım" çağrısına, "Televizyona çıksak senin konuşmalarının üzerine bip bip sesi gelecek. Sen siyaseti televizyon ekranlarından yapmaya devam et. Sen siyaseti yandaş medyaların ile yapmaya devam et. Gece saat 24.00'den sonra konuş, şifreli kanallarda konuş, çünkü çocuklara ve gençlere kötü örnek oluyorsun." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mitinge başlarken Adana'nın tüm ilçelerini tek tek sayarak, vatandaşlara selam ve sevgilerini gönderdi. Çukurova'nın bereketli topraklarına bahar geldiğini vurgulayan Erdoğan, "Dün havaya cemre düştü. Ülkeme bahar geldi, bereket geldi. Mümbit Çukurova topraklarına bahar geldi. Umutlarımız yeniden yeşeriyor. Adana ile ülkemin 81 vilayeti çok farklı bir bahara hazırlanıyor. Hatay'dan geliyorum, oradaki kardeşlerimin sizlere selamları var. İnşaallah 29 Mart'ta güzel bir bahar olacak. 29 Mart'ta güneş ülkemin üzerine bir farklı doğacak. Ülkemin tamamında bahar serinliği esecek. 29 Mart ülkeme hayırlı olsun Adana'ya hayırlı olsun." dedi.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Çukurova'nın cömert, mert yiğit insanlarına bu güne kadar hizmet ürettik. Bundan sonra da üretmeye devam edeceğiz. Ben buradan Adana'ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Siz bizi 3 Kasım'da yalnız koymadınız. 28 Mart'ta ve 22 Temmuz'da desteğinizi esirgemediniz. Bizi bağrınıza bastınız. 29 Mart'ta bir kez daha AK Parti diyeceksiniz, hizmet diyeceksiniz. Adana büyükşehir ve 13 ilçesinde beldelerinde inanıyorum ki AK Parti diyeceksiniz. Yüreğinizi bir kez daha ortaya koyacak, durmak yok yola devam diyeceksiniz. 29 Mart tüm Türkiye olduğu için Adana'da için de büyük önem taşıyor. Adana'ya dev hizmetler yapmak için yola devam diyoruz. Adana'da kuzey güney ayrımını ortadan kaldırmak için yola devam diyoruz. Benim hiçbir kardeşim kendisini horlanmış, terk edilmiş, yalnız ve terk edilmiş hissedemez. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Onur mahallesini, Şakirpaşa'yı, Şehit Duran'ı, 19 Mayıs'ı, Yüreğir'i ve diğer mahalelleri kendi kaderine terk edemeyiz. Adana'yı kendi kaderine terk edemeyiz. Adana bizim dünyaya açılan kapılarımızdan bir tanesi."

'SAYIN BAYKAL TÜRK SİYASETİNE MAGANDA KELİMESİNİ KAZANDIRDIN'

Konuşmasında muhalefete de yüklenen Başbakan Erdoğan, "Sayın Baykal dün Burdur'da konuşuyor. Ne diyor. (İnsan açar telefonu isterse iktidara küfreder, şöyle iktidara ağız tadıyla küfredemiyor) diyor. Miting meydanında vatandaşlara bu konuşulur mu? Benim küfür etme özgürlüğüm yok, diyor. Günlerdir yalan dolan dışında bu millete ne söyledin. Türkiye'den geçtik, şehirlerden geçtik, Türk siyasetine ne kazandırdın. 10 yıllardır Türkiye'ye bir şey kazandırmadılar. Türk siyasetine maganda kelimesini kazandırdın. Türk siyaseti seni bu kelime ile tanıyacak. Bir de kalkıyor beni televizyon ekranlarına çağrıyor. Televizyona çıksak senin konuşmalarının üzerine bip bip sesi gelecek. Sen siyaseti televizyon ekranlarından yapmaya devam et. Sen siyaseti yandaş medyaların ile yapmaya devam et. Gece saat 24.00'den sonra konuş, şifreli kanallarda konuş çünkü çocuklara ve gençlere kötü örnek oluyorsun." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştiren Erdoğan, "Aynı şekilde sayın Bahçeli, küresel ekonomik krizi istismar etmenin gayreti içinde. Bu ülke 2000-2001 krizlerini unutmadı. Bu ülke sayın Bahçeli'nin başbakan yardımcısıyken yaşanan manzarayı unutmadı. Bu ülke IMF'nin önünde düşürdüğünüz durumu unutmadı." ifadelerini kullandı.

Ekonomik krizin dünyayı etkilediğini belirten Başbakan Erdoğan, "Amerika'da bile işsizlik arttı. Avrupa'da yüzde 8, Fransa'da yüzde 8, Japonya'da bile yüzde 4.4 işsizlik var. Her yerde var. Bunu sanki AK Parti'nin yanlışı AK Parti hükümetinden kaynaklanan sorun gibi sunmaya ne hakkınız var. İşsizlik üzerinden siyaset yapmaya ne hakkınız var. Eskiden sağlık sorunları yaşanıyordu. Şimdi sağlık karnesi zorunluluğu var mı, yok. Kimlik numaranı söyle muayeneni ol. Bunu geçmişte yapamadılar. Bunları yapmaya cesaret edemediler. Bu yüzden Türkiye'nin iki yakası bir araya gelmedi. Türkiye bu reformları yapamadığı için ağır bedeller ödedi. Sayın Bahçeli meydanlarda konuşuyor. Sayın Bahçeli isterseniz bu meselelere hiç girmeyin" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*