Erdoğan'dan Baykal'a destek

Erdoğan'dan Baykal'a destek.16817
  • Giriş : 25.11.2008 / 16:00:00
  • Güncelleme : 25.11.2008 / 16:07:23

Erdoğan, Deniz Baykal'ın çarşaflı kişiye parti rozetini takmasının güzel gelişme olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Böyle bir yaklaşımın olması, rozetlerin takılması güzeldir. Yıllarca farklı kesimlerin, düşüncelerin, giyim tarzlarının bu ülkede yaşadığının farkına nihayet vardılar" ifadesini kullanan Erdoğan olumsuz çıkışlar olacağına işaret ederek, "Sayın genel başkan, buna karşı dik durmalı." dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Baykal'ın, çarşaflı bir kişiye partiye katılırken rozet takmasına atıfta bulunarak, kendisini sevindiren yeni bir döneme girildiğini vurguladı.

Olayı, "değişim ve dönüşüm" olarak değerlendirip, bunu yapanları kutlayan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Benim aziz milletim, bugüne kadar kendisini tesvih (geciktirme) eden bu çevrelere karşı hep cevabını vermiştir. Ama Türkiye'yi bugüne kadar tanımayanlar var. Ama öyle zannediyorum ki Türkiye'yi bütün gerçekleriyle tanımaya başladılar. Bu, güzel bir gelişmedir. Türkiye'yi nihayet doğru şekilde anlamaya çalıştılar. Her ne kadar, 29 Martta bir seçim varsa da, böyle bir yaklaşımın olması, rozetlerin takılması güzeldir. Gerçekten ben bu değişim, dönüşümün arkasında inşallah, olumlu umutlar taşıyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, bu benim hakkım değil mi? Hakkım. Çünkü yıllarca farklı kesimlerin, farklı düşüncelerin, farklı giyim tarzlarının bu ülkede yaşadığının farkına hamdolsun nihayet vardılar. Bu gelişmeler güzel şeyler.

Tabi, olumsuz çıkışlar olacaktır. Sayın genel başkan, buna karşı dik durmalı, boyun eğmemeli. Bundan sonraki süreçte, bu duruş böyle devam ederse, inanın ülkenin bir çok sorunu da çok daha çabuk çözülür. Siyasetin temeli, tutarlı olmaktır. Bunu çok açık ve net söylemek zorundayım. Dürüst olmaktır, uzun soluklu olarak aynı çizgide yürüyebilmektir."

Parti grubunda yaptığı konuşmada, küresel mali krize yönelik Türkiye'de atılabilecek adımları sektör temsilcileriyle, sosyal taraflarla, uzmanlarla işadamlarıyla derinlemesine değerlendirdiklerine dikkat çeken Erdoğan, "Telaş ve acelecilikle değil, sağduyu ve aklıselimle meseleyi tüm boyutlarıyla ele alıyoruz. İnancımız odur ki Türkiye bu süreci en az zararla atlatacaktır." dedi.

Erdoğan, grup konuşmasında İzmir'de gerçekleştirilen Türkiye-İtalya İş Konseyi toplantısı ile ABD ve Hindistan temasları hakkında da bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*