Erdoğan'dan birlik mesajı

Erdoğan'dan birlik mesajı .40520
  • Giriş : 28.10.2007 / 11:58:00

Başbakan Erdoğan, Cumhuriyeti Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da bana göre milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmesi olmasıdır. Bugünlerde aziz şehitlerimizin acısını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını millet olarak derinden
hissediyoruz. Bir kez daha ilan etmek istiyorum ki, birlik ve beraberliğimize, anayasal düzenimize kast eden bölücü teröre karşı yürüttüğümüz mücadele, işte bu sağlam zemin üzerinde inanç ve kararlılıkla devam edecektir'' dedi.

Bugünün Cumhuriyet'in ilan edilişinin 84. yıldönümünü tam bir duygu birliği ve gururla kutlamanın heyecanının hep birlikte yaşandığını belirten Erdoğan, kutlamaları, bu birliği daha da derinleştirmek, milletin hiç bir ferdini dışarıda bırakmadan birbirimizi ve cumhuriyete sadakati en üst düzeyde göstermek için çok anlamlı bir fırsat olarak gördüğünü ifade etti.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bugün Atatürk'ün en büyük eserim dediği cumhuriyet değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

Bizi tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan yapan yüksek değerlerimizi daha gür bir sesle yüceltmenin tam zamanıdır. bu anlamlı günde aziz Türk milletinin kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına bir kez daha en anlamlı cevabı vereceğine inanıyorum.

Bu duygu birliğini koruduğumuz, kışkırtma ve tahrikler karşısında birbirimizden şüphe duymak yerine daha sıkı kenetlendiğimiz sürece bölücü terörün hain saldırıları asla amacına ulaşmayacaktır.

Ben, etnik kökeni, inancı, yaşam biçimi ne olursa olsun hiçbir vatandaşımızın devletine, milletine, bayrağına, vatanına ve cumhuriyet değerlerine sadakatinden asla şüphe duymuyorum.

Unutmayalım ki biz en zor zamanlarında dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek bugünlere gelmiş büyük bir milletiz. Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da bana göre milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır.

Bugünlerde aziz şehitlerimizin acısını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını millet olarak derinden hissediyoruz.

Bir kez daha ilan etmek istiyorum ki birlik ve beraberliğimize anayasal düzenimize kast eden bölücü teröre karşı yürüttüğümüz mücadele işte bu sağlam zemin üzerinde inanç ve kararlılıkla devam edecektir.

Unutmayalım ki yokluk ve imkansızlıklar içinde bile umutsuzluğa kapılmayan aziz milletimiz inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşı'nı zaferle neticelendirmiştir.''

''EŞSİZ ZAFER''

Bu eşsiz zafer üzerinden yükselen Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacağını vurgulayan Başbakan Erdoğan, masajında, ''Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye'yi Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımakta kararlıyız. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan bu hedefe bugün her zamankinden daha yakınız'' dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

''Ne mutlu bize ki milletimiz, birlik ve beraberlik içinde cumhuriyetimiz bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş, Türkiye'yi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir. Bunda son yıllarda yakaladığımız siyasi ve ekonomik istikrarın da büyük payı vardır.

Milletçe bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkacak, cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.

İnanıyorum ki bundan sonra da cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edecek, çok daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.

Bizi aydınlık geleceğimize taşılan bu inançla Cumhuriyetimiz 84. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. Bu anlamlı günde, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, aziz vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious