Erdoğan'dan çatışma açıklaması

Erdoğan'dan çatışma açıklaması.7308
  • Giriş : 27.04.2009 / 17:16:00

Erdoğan, Bostancı'daki çatışmayla ilgili bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bostancı'daki operasyon sırasında yaralananaları ziyaret eden Başbakan Erdoğan, basın mensuplarına açıklama yaptı. Basına da sitemi eden Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Değişik terör örgütüne mensup 40 kadar kişi gözaltına alınmış. Bostancı'da yaşanan müsademe neticesinde adı geçen terör örgütünün üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen 1 kişi ölü ele geçirildi. Maalesef 1 emniyet amirimiz şehit oldu. 7 kadar polisimiz de yaralı. Tedavileri devam ediyor.

Bu arada 2 sivil vatandaşımız da yaralandı. Sivil vatandaşlarımızın hayati tehlikesi sözkonusu değil. Bunun yanında 16 yaşında 1 yavrumuz maalesef şehit oldu. Ben bu iki şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına sabır diliyorum.

Ben bu noktada bir Başbakan olmaktan ziyade bir vatandaş olarak, çok çok abartılı olarak yapılan canlı yayınlardan büyük rahatsızlık duydum. Burada uluslararası yayıncılık ilkelerine göre hareket etmemiz gerekiyor. Burada bir kameramanımız o kadar içeriye girdi ki ölümden döndü. Ölebilirdi de... Bu tür yayınlarda çok daha dikkatli olunmalı. Toplumun ve çocukların üzerindeki etki düşünülmeli. İlla RTÜK tarafından uyarı beklenmemeli. Bu medya etiğinin bir gereğidir diye düşünüyorum.

Polis görevini yapmıştı. Orada bir güvenlik şeridi oluşturuldu. Ben Emniyet müdürümüze bu konuda güveniyorum. Gerekli çalışmalar yapılacaktır tabi.."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*