Erdoğan'dan CHP'ye zehir zemberek sözler

  • Giriş : 28.01.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin kadrolaşma'ya gittiği yönündeki iddiaları değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan Türkiye'de AK Parti ile siyasetin aklandığını, bir daha siyasetin kirlenmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
Partisinin Bayrampaşa İlçe Kongresi'nde konuşan Erdoğan, Ak Parti'nin kadrolaşmaya gittiği yönündeki iddialara tepki gösterdi. Ekonomik imkanlar el vermediği için, şuanda mevcut ihtiyaca bile cevap veremediklerini belirten Erdoğan, ''Türkiye'de kadrolaşma gibi bir şey yapılmışsa, bunu en iyi, en başarılı, en ideal şekliyle CHP zihniyeti yapmıştır." ifadelerini kullandı. Başabakan Erdoğan, 'Seçime 2 sene var, seçim için

alıyorlar' iddialarını da hatırlatarak, "Bir tarafta emekli olanlar var, öbür tarafta da yaptığımız yatırımlar. Hem biz işçi almıyor, memur alıyoruz. Bu memuru da Ecevit hükümetince çıkartılan KPS ile alıyoruz. İnsanları da bilgisayar ortamında yerleştiriyoruz. Sen hangi partilisin, hangi memlekettensin, bunu sormak mümkün mü? Böyle bir şey olur mu? Bunun akılla, mantıkla izahı yok. Ekonomik program elverdikçe,bundan sonra da almaya devam edeceğiz. 2007 yılında da personel alımı yapacağız, şimdiden söylüyorum.'' şeklinde konuştu. AK Parti'nin ideoloji partisi olmadığını söyleyen Erdoğan, ''AK Parti ile Türkiye'de siyaset aklanmıştır. Bir daha siyasetin kirlenmesine izin vermeyeceğiz. Hortumcular, kapkaççılar bir daha halkın emeğini çalamayacaktır, çalamaz'' diye konuştu.

Konuşması partililerin alkış ve tezahüratlarıyla sık sık kesilen Başabakan Erdoğan, kendisinin gelişerek değiştiği yönündeki sözlerininin eleştirildiğini söyledi. Dünyanın gelişip değiştiğini ifade eden Erdoğan, ''Bazıları da 'ben 30 yıldır neredeysem oradayım' diyor. Sana güle güle. Sen orada kal'' diye konuştu.

Rant elde etmek isteyenlerin mal varlığını duyurma yarışına girdiğini öne süren Başabakan Erdoğan,''Siyasilerin hepsi, gerek liderler, gerekse milletvekilleri, bu sıfatı kazandıktan sonra eşleri ve çocukları dahil mal varlıklarını beyan ederler. Kurucu üye olduklarında cumhuriyet savcılarına, parlamentoya girince de TBMM Başkanlığı'na verirsiniz. Bunlar gizlilik esasına göre verilir. Davul zurna çalınarak verilmez. Şu anda benim de, Baykal'ın da, diğer siyasilerin de hepsinin gizlilik esasına dayalı mal beyanı vardır. Bunlar her yıl yenilenir. Artış varsa gösterilir, eksilmeler beyan edilir. CHP'li biri, 'Başbakan'ın şu kadar parasının olduğu tahmin ediliyor' diyor. Bu tahmini neye göre yapıyorsunuz. Eğer elinde bir belge varsa, bunu açıklarsın. Yapılan ihalelerde yolsuzluk varsa açıklarsın. Bu ülkenin yargı makamları var. Bu makamlar gerekli olanı yapacaktır. Endişe duymanıza gerek yok. Biz bu noktada rahatız, huzurluyuz.'' Başbakan Tayyip Erdoğan'a, konuşmasının ardından partisinin Bayrampaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hediye verildi. Erdoğan kongre salonundan partililerin, slogan ve sevgi gösterisi altında ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious