Erdoğan'dan çok sert Ergenekon tavrı

Erdoğan'dan çok sert Ergenekon tavrı.12652
  • Giriş : 12.01.2009 / 13:40:00
  • Güncelleme : 12.01.2009 / 13:04:44

Başbakan Erdoğan, partisinin 29 Mart yerel seçimlerine katılacağı adaylarını açıklayacağı toplantıda konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Başbakan Erdoğan, partisinin 29 Mart yerel seçimlerine katılacağı bazı il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacağı toplantıda konuştu. Erdoğan, ilk kez Ergenekon operasyonları ile ilgili konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Ülkenin heba olmuş kaynakların yönünü millete çevirdik. Sorunları çözmenin mücadelesini verdik. Demokrasiye yoğunlaşıp güvenlikten taviz vermedik. Ülkenin her alanda büyüyüp gelişmesini sağladık. Çetelere mafyaya hukuk dışı örgütlenmelere asla taviz vermedik asla göz yummadık. Ülkemizi ve şehirlerimizi mafyaya teslim etmedik.

Siyasetini o eski dönemin parametresi üzerine kuranlar büyük telaş içindeler. Düzenleri bozulanlar rahatsız. Hukuk işledikçe, hakimler ve savcılar yasaları uygulayınca bazıları rahatsız oluyorlar. Türkiye'de hukuk ve demokrasi var. Yerleşmiş kurallar. Fikri ve vicdanı hür hakim ve savcılar var. Kimse kendini yasaların üzerinde görmemeli. Kimse kendini ayrıcalıklı hukuk alanında seçkin görmemeli. Türkiye değişiyor. Türkiye ayaklarına vurulmuş prangalarından kurtuluyor. Birileri de çıkıyor korku imparatorluğundan bahsediyor. Topraktan neler çıkıyor. kinlerin korku imparatorluğu planları yaptığı ortada. Bunların avukatlığını yapanlar da tutup barışı konuşacaklar. Biz ülkemizi tertemiz göremek istiyoruz.

Biz milletimizin gece rahat gündüz rahat uyusun istiyoruz. Yargıya müdahale edenler bunlardan şiddetle kaçımnmaldırır. Yasamada varsa o şiidetle kaçınmalıdır. Yargıda varsa da şiddetle kaçınmalıdır. Mesuliyet mevkiinde olanlar sözlerinin nereye varacağını iyi düşünmeli. Herkes yargıya güvenmeli.

Anamuhalefetin ve bazı medyanın panik halinden şaşkınlıkla karşılıyoruz. Demokrasinin ülkeye egemen olmasından korkuyorsunuz bu korkunuz, bu paniğiniz, bu öfkeniz, bu pevasızlığını neden?

Kişinin işlediği suç kurumları bağlamaz. Herkes kendi suçunu çeker. Bu sürecin

Aksi ispat edilene kadar herkes masumdur. Biz tüm gelişmlere bu yaklaşımla bakıyoruz. Hakimler görevlerinde bağımsızdır. Anayasaya ve vicdani kanaatlarine göre hüküm verirler. Hiç kimse hakimlere müahale edemez. Tavsiye ve beyanda bulunamaz. Bırakın hukuk işlesin."

AYRINTILAR GELECEK...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*