Erdoğan'dan Ergenekon'a yanıt

Erdoğan'dan Ergenekon'a yanıt.8599
  • Giriş : 18.01.2009 / 20:26:00

Başbakan Recep Tayyip Ergenekon soruşturmasına yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Brüksel ziyareti kapsamında Limburg eyaletindeki Hasselt kentinin Ethias Arena Salonu'nda gurbetçilerle buluşmasında Ergenekon soruşturmasına yönelik eleştirilere de yanıt verdi. Erdoğan, arı kovanına çomak sokulmasından rahatsız olanların bulunduğunu belirterek, "Tabii her şey hukuk içinde olacak." dedi.

Kendileri iktidara geldiğinde çeteler, mafyaların işbaşında olduğunu ve anlayışlar sayesinde hükümetler oluştuğunu ifade eden Erdoğan, "Hükümetler geliyor, hükümetler gidiyordu. Hakkınız olan birçok şey sümenaltı ediliyordu. Bunları hep yaşadık ve gördük. Tabi, ben de yaşadım, gördüm. Damdan düşen olarak şimdi burada arı kovanına çomak sokulduğu için rahatsız olanlar var. Tabii ki her şey hukuk içinde olacak." dedi.

"İTALYAN SAVCISINA SAYGI DUYANLAR, BİZİM SAVCIMIZA DA SAYGI DUYSUNLAR"

"İtalya'da Temiz Eller Operasyonu olduğu zaman İtalya'yı Türkiye'ye örnek gösterenler lütfen şu anda da Türkiye'de Temiz Eller Operasyonu'nu yapanlara saygı duysunlar." diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Bakıyorum, geçen hafta bir televizyon programında bir gazetenin bir mensubu ta İtalya'ya gitmiş. Kimi bulmuş? Temiz Eller Operasyonu'nun savcısını bulmuş. Ne kadar güzel. Tamam da benim ülkemde bu operasyonu yapanlara da saygı duyun! Rahat bırakın, işini yapsın. Nereye kadar giderse gitsin, üzerine gideceğiz."

Anadolu'da, "Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz." diye bir söz olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Kimse eğer senin geçmişinden sıkıntın yoksa anından da sıkıntın olmasın. Hukuk içinde bu işler yürümelidir. Biz bugünü düşünmüyoruz, biz torunlarımızın yaşadığı Türkiye'yi düşünüyoruz. Bu bizim için çok önemli. Onlara bırakacağımız Türkiye çok önemli. O Türkiye tertemiz, pırıl pırıl olmalı. Bu endişe ettiğimiz, sıkıntı duyduğumuz konular olmamalı. Bunu süratle aşıyoruz ve aşacağız." dedi.

Başbakan Erdoğan, karanlık odaklarla hiçbir zaman mücadeleden yılmayacaklarını ifade ederek, "Şu ana kadar sürdürdük, bundan sonra da sürdüreceğiz. Kim Türkiye'yi geriye döndürmek, o karanlık çukurlara çekmek isterse karşısında bizi bulacak, bizzat milletimizi bulacak. Türkiye büyüdükçe, reformlarını gerçekleştirdikçe, Türkiye muasır medeniyetler seviyesine yaklaştıkça içeriden ve dışarıdan önümüze engeller çıkarıyorlar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*