Erdoğan'dan fırça yiyen Albay konuştu

Erdoğan'dan fırça yiyen Albay konuştu.12340
  • Giriş : 02.06.2009 / 22:38:00

Emekli Albay Kemal Güner, kendisine fırça atan Başbakan Erdoğana cevap vermekte gecikmedi: Ben ne ticaret peşindeyim ne siyaset peşindeyim sadece doğruyu söyledim. Doğruyu söylediğim için.."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emekli Albay Kemal Güner, kendisine fırça atan Başbakan Erdoğan'a cevap vermekte gecikmedi. 5N1K programında konuşan Kemal Güner, 'Ben ne ticaret peşindeyim ne siyaset peşindeyim sadece doğruyu söyledim. Başbakan'ın üslubu böyle, doğruyu söyleyen herkesi böyle fırçalıyor' dedi.

Başbakan Tayip Erdoğan partisinin grup toplantısında 'Bana bir tabur asker verin, bir mevsimde mayınları temizlerim' diyen Emekli Albay Kemal Güner'e sert tepki gösterdi. Başbakan "Sen bir defa haddini bil, emekli oldun; git bir kenarda otur, oturduğun yerde!” dedi.

Emekli Albay Kemal Güner, Başbakan'a cevap vermekte gecikmedi.
Akşam CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programına katılan 80 yaşındaki emekli albay Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı.

Güner, "Başbakan size sert tepki gösterdi. O açıklamayı yaptığınıza pişman mısınız?" şeklindeki soruya “Kesinlikle pişman değilim. Gerek tecrübem, gerekse bilgim milletimin faydasına ise mutlaka onu söylerim” cevabını verdi.

“Başbakanın açıklamasına şaşırdınız mı?” sorusuna ise “Başbakanın açıklamasına evet şaşırdım. Ama Fazla da şaşırmadım çünkü başbakanın üslubu bu. Ne zaman doğruyu konuşan bir insan çıkarsa başbakan mutlaka ona fırça çeker. Ben milletimi bilgimle, tecrübemle aydınlatmaya devam edeceğim. Ve milletim de mutlaka bana inanacaktır" cevabını verdi.

BEN NE TİCARET NE DE SİYASET PEŞİNDEYİM

Emekli Albay sözlerine şöyle devam etti:"Ben ne ticaret peşindeyim ne siyaset peşindeyim sadece doğruyu söyledim ve bu da tuttu milletimin arasında. Nereye gitsem bana mayınları nasıl temizleyeceğimi soruyorlar.
Zaman gazetesinden çıkan haberden sonra bütün televizyonlar gelip benimle röportaj yaptı. Başbakanı yandaşı olan medya kuruluşları da geldi. Onlara da konuştum.

Ben gerçeği söylüyorum. 1956'da 7. kolorduya ait iki taburun döşemiş olduğu bölgede bana 4 tabur versinler hepsini bir mevsimde temizleyeyim. Ben milletim için konuşuyorum. Orada fakir köylülerim var."

BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ?

“Bir Emekli Albay çıkıyor bana bir tabur asker versinler ben hallederim diyor. 'Sen bir defa haddini bil, emekli oldun; git bir kenarda otur oturduğun yerde Bu ülkenin Genelkurmay'ı var. Bunlar da emekli olduktan sonra konuşuyorlar! Niyetliysen girersin ihaleye!”

8SÜTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*