Erdoğan'dan fıtık yanıtı

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Erdoğan, Baykal'ın Köşk yorumuna esprili bir karşılık verdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan'dan Baykal'a: "Malum bel fıtığı oldum ben. Bel fıtığı olanlar Çankaya'ya çıkamıyor." Erdoğan'ın sözleri Sezer'in de bel rahatsızlığını akla getirdi.

CHP Lideri Deniz Baykal'ın, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki, "Çankaya Yokuşu diktir, fıtıkla çıkılmaz" sözleri Erdoğan'ı kızdırdı.
Başbakan Erdoğan, önceki gece partisinin MYK toplantısında, Baykal'ın sözlerini değerlendirdi. Baykal'ın üslubunu çirkin bulduğunu belirteren Erdoğan, "Kendisine yakıştıramadım" dedi.
CHP liderinin daha önce de ailesinin üzerinden siyaset yaptığını anımsatan Erdoğan, "Şimdi de hastalığım üzerinden siyaset yapıyor. Tarzı çirkin olmaya başladı. Bazı CHP'liler bile Baykal'ın bu tutumunu tasvip etmiyor" diye konuştu. Erdoğan ayrıca, Baykal'ın, "Sayın Öcalan" ifadesi ve "Maksut Serim" ile ilgili eleştirilerine de, "Baykal, müflis tüccar gibi. Yapacak bir şey bulamadığı için eski defterleri karıştırıp duruyor. Halkın kafasını bulandırmaya çalışıyor" diyerek yanıt verdi. Partisinin grup toplantısına gelirken, gazetecilerin sorusu üzerine Erdoğan, isim vermeden, Cumhurbaşkanı Sezer'in bel rahatsızlığını da kastederek, "Malum bel fıtığı oldum ben. Bel fıtığı olanlar Çankaya'ya çıkamıyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious