Erdoğan'dan Gaziler Günü mesajı

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan Gaziler Günü'nü kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şehit ve gazilerimizin büyük fedakarlıklarıyla kazanılan Kurtuluş Savaşımız, milletimizin bu kararlılığını bir kere daha açıkca ortaya koymuştur" dedi.

Başbakan Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e mareşal rütbesi ve gazi unvanının verilişinin yılönümü ile Gaziler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanılan büyük zaferlerin temelleri üzerinde yükseldiğini kaydeden Erdoğan şöyle devam etti:

"Bizler bu vatanı, milleti, bayrağı için canları pahasına savaşan şehit ve gazilerimizin aziz emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Milletçe aynı yüksek ruh ve şuurla hürriyet ve istiklalimizi ilelebet koruyacak, ülkemizi medeniyet yarışının en ön sıralarına taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselen kahramanlarımızın gösterdikleri fedakarlıklarla bugüne kadar varolan yüce Türk milleti, inanıyorum ki, bundan sonra da her türlü tuzağı bozacak, birlik ve beraberliğimize, huzur ve istikrarımıza yöenelen tehditleri aynı azim ve kararlılıkla bertaraf edecektir.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, aziz milletimi sevgiyle selamlıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious