Erdoğan'dan gönderme!

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan: "Çayınızı fazla fazla alıp, denize dökenlerden olmak istemiyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletin ne kadar çay üretebilecek, işleyecebilecek kapasitesi varsa o oranda çay aldığını söyleyerek, "Biz çayın hepsini alıp da geçmişte olduğu gibi denize dökenlerden olmak istemiyoruz." dedi.

Açılış ve incelemelerde bulunmak üzere dün akşam Rize'ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cuma namazı için Güneysu Merkez Mahallesi'ndeki evinden çıktı. İlçe merkezinde vatandaşları selamlayan Başbakan Erdoğan, öğrencilere akıllı ajanda dağıttı. Daha sonra karayoluyla Rize merkeze geçen Erdoğan, cuma namazını Merkez Orta Cami'de kıldı. Cuma namazı sonrası vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Başbakan Erdoğan, otobüsün üzerine çıkarak vatandaşlara hitap etti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, popülist davranıp oy uğruna yapamayacakları şeyleri vadetmediklerini vurgulayarak, "Eğer popülist yaklaşım yaparsak bundan öncekilerle bir farkımız kalmaz." diye konuştu.

Rize'de Karadeniz Sahil Yolu, eğitim ve sağlık alanlarında önemli mesafeler katettiklerini kaydeden Başbakan Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu'nun yıl sonuna kadar büyük oranda tamamlanacağını, vadettikleri gibi Rize Üniversitesi'ni de kurduklarını söyledi. Konuşmasında çaya da değinen Erdoğan, "Hamdolsun şu anda Çaykur kendi ayakları üzerinde duruyor. Çayını alıyor ve parasını da 1 ay sonra ödüyor. Bazıları çay fiyatı düştü diyor. Allah aşkına, enflasyonun üzerinde fiyat vermedik mi? Kota uygulamasından söz ediliyor. Burada hem Çaykur, hem de özel sektör iş yapıyor. Devlet ne kadar çay üretebilecek, işleyecebilecek kapasitesi varsa o oranda çay alıyor. Biz çayın hepsini alıp da geçmişte olduğu gibi denize dökenlerden olmak istemiyoruz. Çayın hepsini alıp sonra da denize dökmek, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemek, yedirmektir. O zaman da bu ülkede ne enflasyon düşer, ne de yatırımlar yapabiliriz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious