Erdoğan'dan Hisarcıklıoğlu'na tavır

Erdoğan'dan Hisarcıklıoğlu'na tavır.7308
  • Giriş : 09.05.2009 / 22:42:00

TOBB Başkanını eleştiren Başbakan Erdoğan kürsüye çıkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nun elini sıkmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çatalca'da rüzgar enerjisi santrali açan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bankacılara çatarak, "Finans sektörü üzerine düşen görevi yerine getirmiyor, sadece bariyer oluşturmaya devam ediyor" dedi.

Finans sektörüne karşı tavır almadığını iddia eden TOBB Başkanını eleştiren Başbakan Erdoğan kürsüye çıkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nun elini sıkmayarak yavaşça itti. Erdoğan'ın Hisarcıklıoğlu'na olan tepkisi tüm katılımcıları şaşırttı.

Sanko Holding'in Çatalca'nın Elbasan Köyü'nde kurduğu Çatalca Rüzgar Enerjisi Santrali'ni açan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde enerji yatırımlarına ciddi ağırlık verdiklerini söyledi.

Erdoğan daha önce devletin yaptığı bu yatırımları özel sektöre açtıklarını ifade ederek, "Özel sektör bu işi hızla süratle başarıyorsa, niçin bunun önüne bariyer çekiyoruz? Onun için bu ülkede taş üstüne taş koyanın başımız gözümüz üstünde yeri var dedik. Yüzde 100 başarılı olduk mu? Hayır. Niye? Çünkü, Türkiye'de bu bürokratik oligarşi olduğu sürece bunu başarmak zor" diye konuştu.

Habertürk

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*