Erdoğan'dan ilginç türban açıklaması

Erdoğan'dan ilginç türban açıklaması .11342
  • Giriş : 22.03.2009 / 11:42:00

AK Parti üniversitelere türbanla girmek isteyen kızlar için bugüne değin yoğun çaba sarf ediyordu. Ama dün akşam Başbakan Erdoğan ilginç bir türban açıklaması yaptı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Üniversitede türbanı kabul ettirmek için yoğun bir çaba sarf eden, türban konusundaki 'velev ki siyasi simge olsun' diye başlayan sözleriyle tartışma yaratan başbakan türban konusunda ilginç bir açıklama yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önceki akşam atv'de katıldığı bir programda "halk hazır değil" dedi.

HALK HAZIR DEĞİL!

“Anayasa değişikliği sırasında türban konusu yeniden gündeme gelmişti. Bundan sonra o konudaki genel değerlendirme nasıl olacak” sorusuna Erdoğan “Ben orada doğrusu Anayasa Mahkemesi Başkanı"nın muhalefet şerhini aynen paylaşıyorum. Şu anda demek ki bazı şeylerin daha Türkiye"de olgunlaşması gerekiyor. Bu olgunlaşma sürecini de sabırla beklemekte fayda var” karşılığını verdi.

EN ÇOK ETKİLENDİĞİ OLAY

“Başbakanlığınız boyunca sizi en fazla etkileyen olay neydi” sorusunu da Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimi olayı beni çok etkilemiştir. Hepsinde uygulanan bir sistem. Sayın Gül"e geldiğinde her şey altüst oluyor. "Bu nasıl ülkedir" diye düşünüyorum” diye yanıtladı.

Ilımlı İslam terminolojisine karşı olduklarını da belirten Erdoğan, “İslam"ın ılımlısı, ılımsızı diye bir şey olmaz. İslam İslam"dır. Yani bunu yozlaştırmaya hiçbirimizin hakkı yok” ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*