Erdoğan'dan İsrail'e; 'Suriye ile çatışmaktan kaçının'

Erdoğan'dan İsrail'e; 'Suriye ile çatışmaktan kaçının' .7701
  • Giriş : 26.09.2007 / 11:06:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Tzipi Livni'yi kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birleşmiş Milletler Genel Merkezinde (BM) gerçekleşen kabulde, İsrail-Filistin süreci ve yakıt tankları ile İsrail-Suriye gerginliğinin ele alındığı öğrenildi.

Livni kabulde, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile Filistin Devlet Başkanı Başkanı Mahmud Abbas görüşmesi konusunda Erdoğan'a bilgi verdi. Başbakan Erdoğan da, İsrail-Suriye gerginliğinde tarafların çatışmadan kaçınması gerektiğini söyledi.

Kabulde, Erdoğan barışın derhal tesis edilmesi gerektiğini ifade ederken, Livni de hem Filistin-İsrail hem de İsrail-Suriye gerginliği konusunda Erdoğan'a bilgi verdi. Erdoğan, İsrail-Filistin sorununun çözümüne yönelik yol haritası kapsamında bir yol izlenmesi gerektiğini de belirtti.

Kabulde, İsrail Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Livni'ye, İsrail uçaklarından Türk topraklarına düştüğü iddia edilen yakıt tankları konusunda bilgi istendiğinin hatırlatıldığı, Livni'nin de, bunun neden, nasıl ve ne şekilde olduğu konusunda yapılan çalışma bittiğinde Türkiye'ye bilgi ileteceğini ifade ettiği öğrenildi.

Kabulde ayrıca, Ortadoğu Barış Konferansı konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious