Erdoğan'dan İzmir için özel talimatı

Erdoğan'dan İzmir için özel talimatı .12756
  • Giriş : 08.06.2009 / 12:22:00

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, bir sosyolog ve bir siyaset bilimciyi İzmir'deki seçim hezimetinin nedenini araştırmaları için görevlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP üyesi olmayan ancak Erdoğan'a yakın olan bu kişiler, bazı parti yöneticileri, sivil toplum örgütleri ve sendika temsilcileriyle görüşerek, rapor hazırlayacak.

İzmir'de oylarını eriterek, 30 ilçeden sadece birini alabilen AKP'de hezimetin nedeni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sorgulanıyor. Kendisini ziyaret eden İzmirli ilçe başkanlarına "İzmir'deki seçim yenilgisi Osmanlı döneminde olsaydı çok kelle alınırdı" diyen Başbakan, yakasında parti rozeti olmayan ama kendisine yakın olan biri siyaset bilimci, diğeri sosyolog iki kişiyi İzmir raporunu hazırlamaları için görevlendirdi. AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, 21 Haziran'da yapılacak İl Kongresi'nde aday olmaya hazırlanan Ömür Kabak ve partinin kurucularından Eflatun Saygılı ile görüşen görevliler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve AKP'ye yakın sendika başkanlarını da dinleyecek. Görüşmelerde özellikle İzmir'de AKP'nin nasıl algılandığı üzerinde duruluyor. İki görevli hazırladıkları raporu, hafta ortasına kadar Başbakan Erdoğan'a sunacak. AKP Genel merkezi raporun etki altıda kalmaması için görevlendirdiği iki uzmanın isimlerini sır gibi gizliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*