Erdoğan'dan Kanaltürk'e sert tepki

  • Giriş : 02.11.2007 / 20:43:00

Başbakan Erdoğan, yayın yasağı kararının durdurulmasına sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, Hakkari olaylarıyla ilgili yayın yasağı kararının Danıştay"ca durdurulmasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, bu karar için Danıştay'a başvuran kanalı ve kararı adeta topa tuttu

Başbakan Tayyip Erdoğan, Hakkari"deki PKK saldırısının ardından aldıkları yayın yasağı kararının Danıştay tarafından durdurulmasına sert tepki gösterdi. AK Parti il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, yasağın yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay"a başvuran Kanatürk televizyonunu isim vermeden eleştirdi.

MALUM TELEVİZYON KANALI
“Hükümetimiz, terörün o acımasız sahnelerini sergileyen görsel medyaya karşı yayın yasağı getirmek istiyor. Hukuki yolları çalıştırıyor. Verilmiş haklar var; bu haklarını kullanmak istiyor” diyen Erdoğan, “malum televizyon kanalı”nın başvurduğunu belirterek şöyle devam etti:

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI
“Hükümetimiz bu yayın konusunda yasak getirmek istiyor. Bununla ilgili hukuki yolları çalıştırıyor. Ve verilmiş haklar var, bu haklarını kullanmak istiyor... Ama bakıyorsunuz ki bir televizyon tarafından bir müracaat yapılıyor, malum. Onun üzerine, farklı bir kurum, bakıyorsunuz o müracaat istikametinde karar alabiliyor. Bunlar bizi düşündürüyor dünyanın hiçbir ülkesinde bunun benzerini göremezsiniz, Bu burada da artık bıçak kemiğe dayanıyor. Niye? Niçin? Bu adımlar atılıyor ülkemizin birliği, beraberliği için bu adımlar atılıyor. Bize verilmiş olan yetkileri biz kullanmak durumundayız. Televizyonlarınızda her gün bizim şehitlerimizin, bütün bu operasyonların şu veya bu şekilde ajite edilerek gösterilmesi, doğru mu? Bu ülkeyi o televizyon kanallarından seyredenler, zannediyorlar ki bu ülkenin her yerinde savaş var. Gittiğimiz ülkelerde söylüyorlar, bu turizmi nasıl etkiler? Geleni gideni nasıl etkiler? Bunlar bir hassasiyet gerektirir.”

BAŞKA TÜRLÜ DÜŞÜNMEYE BAŞLARIZ
Bu konuda hassasiyeti bütün kurumlarımızdan beklediklerini anlatan Erdoğan, “Eğer bu hassasiyet bütün kurumlarımızdan aynı şekilde gösterilmezse ister istemez biz burada başka türlü düşünmeye başlarız. Bu hükümete karşı bir tavır takınma anlamına gelir. Bunu çok açık söylememin sebebi canım yandığı içindir. Benim canım ülkem için yanıyor, milletim için yanıyor. Sadece Başbakanıyla, 24 Bakanıyla, bu hükümetin derdi değil, hepimizin, bütün kurumların ortak derdi. Birbirimizin işini zorlaştırmaya değil kolaylaştırmaya mecburuz. Ne yaparız da buna katkı yapabilirim, bunun gayreti içerisinde olması gerekenlerin burada ön kesmeye çalışmasını anlamak mümkün değil kim olursa olsun. O bakınmadan bunu çok açık net söylemek durumundayım” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious