Erdoğan'dan Kutlu Doğum mesajı

Erdoğan'dan Kutlu Doğum mesajı.8444
  • Giriş : 13.04.2009 / 23:41:00
  • Güncelleme : 13.04.2009 / 23:39:28

Başbakanlık Basın Merkezi'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mesajında, içinde bulunulan haftada, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam'ın, evrensel ve çağlar üstü mesajını ulaştıran Hazreti Muhammed'in kutlu doğumunun idrak edildiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"O, bütün insanlığa kucak açan, bir barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı olmuş, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olan peygamberimizi daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, inanıyorum ki mesajının mahiyeti de doğru anlamıyla çok daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.

Şiddet, nefret, terör ve bencilliğin küreselleştiği, bunalım içindeki bütün toplumların arayışlarının karanlığa itildiği bir çağda yaşıyoruz. Adalet içinde kardeşçe paylaşma, barış içinde bir arada yaşama özlemlerinin her zamankinden daha fazla öne çıktığı günümüzde, O'nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. Umuyorum ki Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle düzenlenen etkinliklerin, bu yoldaki çabalara önemli katkıları olacaktır.

Bu düşüncelerle, peygamberimizin kutlu doğumunu kutluyor, O'nun evrensel sevgi ve barış çağrısında buluşmayı diliyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*