Erdoğan'dan Moon'a İsrail uyarısı

Erdoğan'dan Moon'a İsrail uyarısı.9734
  • Giriş : 28.12.2008 / 08:13:00

Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yaptığı saldırıya ilişkin, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'u telefonla arayarak acele harekete geçmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yaptığı saldırıya ilişkin, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'u telefonla arayarak, İsrail'in saldırıyı hemen durdurması ve insani yardıma izin verilmesi için çaba göstermeye çağırdı.

Edinilen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, Ban Ki-Mun ile telefonla görüştü. Erdoğan, Ban Ki-Mun'a, İsrail'in saldırıyı hemen durdurması ve insani yardıma izin verilmesi için çaba göstermesi çağrısında bulundu.

Ban da İsrail'in saldırıyı hemen durdurması, iki tarafın da çatışmayı sona erdirmesi ve insani yardıma izin verilmesine yönelik açıklaması ile bu doğrultuda yürüttüğü temaslar hakkında bilgi verdi.

Ban, Başbakan Erdoğan'ın bu konudaki çabası ve liderliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Ban Ki-Mun, Erdoğan'dan barış ve sükunetin sağlanması için tarafların üzerindeki etkisini ve liderliğini sürdürmesini isteyerek, Erdoğan'ı ''önümüzdeki sıcak süreçte, yakın temasta kalarak birlikte çaba göstermeye'' çağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*