Erdoğan'dan muhalefete yanıt!

Erdoğan'dan muhalefete yanıt!.63327
  • Giriş : 12.12.2007 / 13:18:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:07:01

Erdoğan'dan, 'eve dönüş' yasasıyla ilgili açıklamalarına gelen eleştirilere tepki!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Erdoğan, "Biz kavga etmek için yokuz. Netice almanın gayreti içindeyiz" dedi.

Ulusal Tütün Kontrol Programı 2008-2012 Eylem Planı'nın tanıtımı dolayısıyla Ankara'da düzenlenen toplantıya katılan Erdoğan, çıkışta gazetecilerin 'eve dönüş' yasasıyla ilgili sorularına muhatap oldu.

Muhalefetin konuya ilişkin eleştirilerinin hatırlatılması üzerine Erdoğan şöyle konuştu:

"Daha önce ikişer yasa çıkarmış muhalefet partilerinin kalkıp da bunun bir faydası yoktur diye bir anlayış koymalarını anlamıyorum. 4 bini aşkın müracaat olmuş 3 bin 300 civarında netice alınmış. Bu tür adımlar her zaman denenebilir.

Siyaset bir netice alma sanatıdır. Her zaman söylüyorum. Biz netice alabilmek için yasal çerçeve içersinde, hukuk çerçevesinde ne gerekiyorsa bunu her zaman yaparız. Kendimize inanıyoruz, kendimize güveniyoruz. Biz kavga etmek için yokuz, netice almak için varız. Muhalefetin yaklaşımını kavgacı buluyorum, gerilimci buluyorum. Biz netice almanın gayreti içersindeyiz.

Türk Ceza Kanunu'nun 221. maddesiyle ilgili de böyle bir çalışma yapılabilir dedim ve yine arkasındayım, yapabiliriz. 221 eve dönüş yasasıdır, şu an zaten çalışıyor, yürürlüktedir. Ama bunu daha esnetebiliriz. Daha farklı bir hale getirebiliriz. Çalışmalar yapılabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious