Erdoğan'dan Nasrettin Hoca fıkrası

Erdoğan'dan Nasrettin Hoca fıkrası.10345
  • Giriş : 22.03.2009 / 19:53:00

Erdoğan'dan Baykal'a Nasrettin Hoca'lı fıkrayla gönderme

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biliyorum ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye'nin numunesi olma özelliğini sergileyecek ve AK Parti ile yola devam diyecektir'' dedi...
Erdoğan, partisince Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, İstanbul'un 39 ilçesindeki bütün vatandaşlarını selamladığını ifade ederek başladı.

Vatandaşlarının İstanbul'a yürekten bağlı olduğunu, şehrin her köşesine gönül verdiğini çok iyi bildiğini anlatan Erdoğan, ''İstanbul ile aramızdaki bu büyük sevdayı dile getirmeye kelimeler yetmez'' diye konuştu. Vatandaşların gösterdiği cefaya ve sadakate teşekkür eden Erdoğan, İstanbul'un Türkiye'nin özeti olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Şu anda Sivas, Kastamonu, Trabzon, Rize, Artvin, Elazığ, Sinop, Kayseri, Konya, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Erzincan, Adana, Antalya, İzmir, Sakarya burada... Doğu da batı da burada, bu meydanda...

İstanbul'da bütün yürekler bir ve beraberdir. Burada Eyüp Sultan'ın yattığı ebedi kabir, Fatih'in tutuşturduğu meşale yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal'in yürüttüğü kurtuluş mücadelesinin ruhu buraya yansıyor. Bütün medeniyetlerin mirası burada. Aziz milletimizin bin yıllık mührüyle mühürlenmiş, koruma altına alınmıştır. Burada bütün farklılıklar birlik içinde erimiştir.''

Sevda ile Anadolu'nun yollarına düşmeyi İstanbul'un öğrettiğini kaydeden Erdoğan, AK Parti'nin hizmet siyasetinin temellerinin İstanbul'da atıldığını, kuşatıcı, kucaklayıcı birlik siyasetinin temel felsefesinin de İstanbul'da yoğurulduğunu, AK Parti'nin demokratik açılımları esas alan değişimci anlayışının İstanbul'da şekillendiğini anlattı.

Erdoğan, İstanbul'da yanan bu meşalenin tüm Türkiye'de destek bulduğunu ifade ederek, İstanbul için hiçbir zaman yaptıklarıyla yetinmediklerini ve yetinmeyeceklerini, daima ileri hedeflere koştuklarını söyledi. Erdoğan, ''Bu can, bu bedende olduğu müddetçe bu sevdamız dinmeyecektir'' dedi.

İSTANBUL'UN BÜYÜKLÜĞÜ

Şimdi Türkiye'nin yeni bir koşuya hazırlandığını, yeni bir koşunun start noktasında bulunduğunu belirten Erdoğan, AK Parti'nin 29 Mart seçimleri arifesinde gelecek için heyecan yüklü ve coşku dolu olduğunu kaydetti.

O gün millet iradesinin yeniden tecelli edeceğini, demokrasinin halkın tercihleri doğrultusunda çok daha güçleneceğini dile getiren Erdoğan, ''Biliyorum ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye'nin numunesi olma özelliğini sergileyecek, AK Parti ile yola devam diyecektir'' diye konuştu. ''Şimdi en gür seda ile seslenmeye hazır mıyız?'' diye soran Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Az önce birileri Çağlayan'daydı. Aman yarabbi, ne palavralar. Nasrettin Hoca'ya bir palavracı gelmiş. Palavracı demiş ki 'Ben 40 arşın, 60 arşın atlarım'. Tabii böyle deyince Nasrettin Hoca da 'Atla oğlum' demiş. Bunun üzerine palavracı cevap vermiş. 'Halep'deyken atlardım' demiş. Hemen Nasrettin Hoca 'Halep oradaysa arşın buradır' demiş. Şimdi ben de diyorum ki sayın Baykal, senin Halep'in Çağlayan ise arşın burası, Zeytinburnu. Eğer metrekare ölçüp biçmesini bilmiyorsan burada öğreniver. Çağlayan Meydanı ne kadar, Zeytinburnu Kazlıçeşme ne kadar? Bunu da sana kılavuzların söylesinler.''

İstanbullu'ya küçük düşünmenin yakışmayacağını, İstanbul'un tarih boyunca hep büyük düşündüğünü anlatan Erdoğan, 29 Martta da İstanbul'un tüm ilçelerinin büyük düşüneceğini ve ''yola devam'' diyeceğini, buna inandığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*