Erdoğan'dan NTV muhabirine çocuk önerisi

Erdoğan'dan NTV muhabirine çocuk önerisi.12858
  • Giriş : 13.03.2008 / 15:54:00

Kadınlara en az 3 çocuk tavsiye eden Başbakan Erdoğan, bir toplantı sonrası yanına çağırdığı NTV muhabiri Nermin Yurteri, daha çok çocuk tavsiyesinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kadınlara en az 3 çocuk yapmalarını tavsiye eden ve bu sözleriyle bazı kesimlerden tepki bazı kesimlerden de destek gören Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çok çocukta ısrarlı...

Erdoğan'ın bu konudaki ısrarı, bugün görüştüğü Saint Vincent ve Grenadinler Başbakanı Ralph Gonsalves ile ortak basın toplantısından sonra su yüzüne çıktı. Toplatının bitiminde Gonsalves salondan çıktığı sırada, kendisine, "Türkiye'de ülkeniz tanınmıyor, Türkiye ülkenizde tanınıyor mu?" diye soru soran NTV muhabiri Nermin Yurteri'yi yanına çağırdı.

Gonsalves, Türkiye'nin Fahri Konsolosu Tansal Mete Akçaylı'yı göstererek, "O'ndan ülkemizle ilgili bilgi alabilirsin" dedi. Arkasından bir görevli de yine Akçaylı'yı göstererek, "Kendisi 4. çocuğunu bekliyor" diye konuştu. Bunun üzerine Erdoğan, muhabirlere, "Bak 4. çocuğunu bekleyenlerden benim tavsiyeme uyanlardan" dedi.Ülkemi, milletimi seviyorum

Akçaylı'ya "Nasıl memnun musunuz?" diye soran Erdoğan, Akçaylı'nın "Memnunuz" sözü üzerine bu defa NTV muhabiri Yurteri'ye dönerek, "Sen daha birdesin. Gördün mü bak onlar benim tavsiyeme uydu" dedi.

Yurteri'nin, "Çok çocuk açıklamanız çok tartışıldı" sözü üzerine Erdoğan, "Sen onlara bakma. Sen göreceksin o iş yerini bulacak. Ben ülkemi, milletimi seviyorum" diye konuştu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious