Erdoğan'dan Obama-Bush eleştirisi

Erdoğan'dan Obama-Bush eleştirisi.11391
  • Giriş : 08.11.2008 / 16:28:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 16:58:00

Erdoğan kendini Obama ve Bush'a benzetenlere nasıl kızacağını bilemedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, medyada kendisine yönelik "Obama gibi geldi, şimdi Bush oldu" şeklindeki eleştirilere sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Bazıları gazetede yazıyor. Güya biz, iktidara Obama gibi gelmişiz ama şimdi Bush olmuşuz. Sevsinler seni, yazıklar olsun! Biz ne Obama'yız ne Bush'uz, biz biziz. Bizi kimse birilerine benzetmesin." dedi.

TAYYİP ERDOĞAN TAYYİP ERDOĞANDIR

Partisinin Bağcılar İlçe Kongresi'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde medyada yer alan Obama-Bush benzetmesini sert bir şekilde eleştirdi. Milleti devletle barışık hale getireceklerini söyleyen Erdoğan, "Onun için yola çıkarken 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' dedik. Bunu kabullenemeyeceksin de neyi kabulleneceksin? Bazıları gazetede yazıyor. Güya biz iktidara gelirken Obama gibi gelmişiz, ama şimdi Bush olmuşuz. Sevsinler seni, yazıklar olsun! Biz ne Obama'yız ne Bush'uz, biz biziz. Bizi kimse birilerine benzetmesin. Herkesi kendi atmosferinde değerlendirsinler bizi de lütfen kendi atmosferimizde değerlendirsinler." diye konuştu.

"Obama-Bush benzetmesini yapanlar lütfen ufka iyi baksınlar" diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Şunu da buradan söylüyorum; Obama bir siyahidir, zencidir. Amerika'da siyah-beyaz ayrımları yapıldığı o dönemlerde bir siyahi zenci olimpiyatlarda zaferi kazandığı zaman sırtına Amerika bayrağı alıp zafer turu atardı. Acaba Türkiye'de şu anda Obama'ya zafer mektupları, telgrafları yazan terör örgütünün liderleri Türk bayrağını omuzlarına alıp da koşabildiler mi? Koşamadılar. Bununla bir şeyi ortaya koymak istiyorum; Obama-Bush benzetmesini yapanlar lütfen ufka iyi baksınlar. Başlarını da iki elinin arasına alıp iyi düşünsünler. Tayyip Erdoğan ne o dur, ne de budur. Tayyip Erdoğan Tayyip Erdoğan'dır, Lokman Lokman'dır, Kadir Topbaş Kadir Topbaş'tır, bu böyle biline. Biz bu yola böyle çıktık böyle devam ediyoruz."

***FEHMİ KORU'DAN ERDOĞAN'A AĞIR ELEŞTİRİ***

Bu arada salondaki seyircilerden bazıları "Anayasa'yı değiştir" şeklinde seslendi. Bunun üzerine Erdoğan, "Aaah ah...Davulun sesi uzaktan çok hoş geliyor. Ama yanına geldiğin zaman kulak zarları adeta tehdit altına giriyor. Biraz sabır. Anayasa'yı değiştirmek, işte buyrun; 10. ve 42. maddelerle ilgili Anayasa değişmedi mi? Sonra ne olduğunu görmediniz mi? Hesapları iyi yapacağız ve germeden, gerdirmeden yola sağlam basmak suretiyle geleceği yürüyeceğiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*