Erdoğan'dan Pakistan'a taziye mesajı

Erdoğan'dan Pakistan'a taziye mesajı.12756
  • Giriş : 21.08.2008 / 20:54:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'da son günlerde meydana gelen terör saldırıları nedeniyle Pakistan Başbakanı Yusuf Ziya Gilani'ye taziye mesajı gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Pakistan Başbakanı Gilani'ye gönderdiği taziye mesajında, Taxila kentinde bugün düzenlenen terör saldırısı sonucunda 57 kişinin hayatını kaybettiğini ve 100'den fazla kişinin yaralandığını derin üzüntüyle haber aldığını belirtti.

Dera İsmail Khan bölgesinde 2 gün önce bir hastaneye yönelik gerçekleştirilen terör saldırısı sonucunda 30 kişinin hayatını yitirdiğini, 50 kişinin yaralandığını da üzülerek öğrendiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Pakistan'ın iç huzur ve barışını bozmayı hedeflediği anlaşılan bu menfur saldırıları şiddetle kınıyorum.

Saldırıları düzenleyen hainlerin, ülkenizin içinde bulunduğu aşamada, Pakistan halkının göstereceği ulusal birlik ve toplumsal uzlaşı anlayışına yenik düşeceğine olan inancım tamdır.

Türkiye, kaynağı ve gerekçesi ne olursa olsun terörizmi insanlığa karşı suç olarak görmekte, bu alanda küresel düzeyde etkin işbirliği ve dayanışmanın gereğini her zaman vurgulamaktadır.

Bu elim olaylar nedeniyle, Zat-ı Alilerine, ölenlerin yakınlarına ve kardeş Pakistan halkına Türk milleti ve şahsım adına baş sağlığı dileklerimi bildirir, yaralılara acil şifalar temenni eder ve saygılarımı sunarım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*